كمیسیون امنیت ملی مجلس با محكومیت كشتار مردم هند؛

دولت هند حقوق 180 میلیون مسلمان را حفظ كند

دولت هند حقوق 180 میلیون مسلمان را حفظ كند به گزارش بازار مقاله كمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محكومیت كشتار بی رحمانه مسلمانان هند توسط هندوهای افراطی، اعلام نمود: دولت هند باید حقوق ۱۸۰میلیون مسلمان را حفظ كند.


سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این كمیسیون از دولت هند خواسته به مسئولیت خود عمل كند و حقوق ۱۸۰ میلیون مسلمان را حفظ كند.
سید حسین نقوی حسینی، اضافه كرد: كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از همه نهادهای بین المللی و كشورها وسازمان های اسلامی بخصوص وزارت امور خارجه انتظار دارد هراقدام لازم برای پیشگیری از كشتار مسلمانان در هند را انجام دهند.
خشونت ها در دهلی نو
خشونت ها در دهلی نو از روز یكشنبه بعد از آنكه معترضان به اصلاح قانون شهروندی هند مبادرت به مسدود كردن خیابان در نزدیكی ایستگاه مترو جعفر آباد واقع در شمال شرق دهلی نو كردند شروع شد.
كاپیل میشرا یك رهبر حزب حاكم بهارتیا جانتا پارتی (بی جی پی) از طرفداران این حزب خواست تا در پشتیبانی از این اصلاحات قانون شهروندی در این منطقه حضور یابند، اما بعد از اجتماع گروه زیادی از مردم كه اغلب آنها چهره خویش را پوشانده بودند، حامیان اصلاحات قانون شهروندی با چوب، سنگ، چاقو و اسلحه به سمت مخالفان اصلاحات قانون شهروندی هند هجوم بردند.
تصاویر انتشار یافته نشان داده است كه این اعتراضات به سرعت به یك درگیری میان گروه های هندو و مسلمان تبدیل گشته و در مواردی پلیس دهلی هم همراه با گروه های هندو، به جمع كردن سنگ جهت حمله به گروه های مسلمان كمك كرده اند؛ باآنكه پلیس دهلی اتهامات ضد خویش را رد كرده است.
اصلاح قانون شهروندی هند در تاریخ ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در این كشور به تصویب رسید. بر طبق این قانون پناهجویان كشورهای بنگلادش، افغانستان و پاكستان در هند كه بدون اوراق معتبر قبل از سال ۲۰۱۵ میلادی وارد این كشور شده اند می توانند شهروندی این كشور را دریافت نمایند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی گردد. مسؤلان هند در باره علت این اقدام گفته اند كه مسلمانان كشورهای همسایه تحت پیگرد نیستند.
اما گروه های منتقد به این اصلاحات معتقدند كه هدف واقعی از قوانین جدید تحت فشار قرار دادن بیشتر مسلمانان و تبعیض ضد آنان برای راضی نگاه داشتن احزاب هندو است.


1398/12/15
22:29:40
5.0 / 5
3450
تگهای خبر: امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی