رمانی كه كتاب شد؛

با من بمان پیوند خیال و واقعیت با روایتی عاشقانه

با من بمان پیوند خیال و واقعیت با روایتی عاشقانه به گزارش بازار مقاله رمان «با من بمان» نوشته مارك لوی فرانسوی كه خیال و واقعیت را با روایتی عاشقانه به هم پیوند می زند به بازار كتاب آمد.


مارك لوی (Marc Levy) متولد ۱۹۶۱ فرانسه و فارغ التحصیل رشته معماری است. او خیلی زود ذوق و استعداد خویش را در حیطه ادبیات و سینما كشف كرد. او حالا در مقام نویسنده و تهیه كننده فیلم در پیس و لندن زندگی می كند.
لوی رمان با من بمان را برای پسرش نوشته بود تا در بیست سالگی آنرا بخواند و به قول خودش با این نیت كه ماجرای مردی را برای پسرش تعریف كند كه به درون انسان ها اهمیت داده و نه به ظاهرشان.
این كتاب روایت ماجراجویی معمار جوانی به نام آرتور است كه در كمد لباس هایش با زنی به نام لورن (شبح) كه در واقع در بیمارستان در حالت كُماست روبرو می شود. در ادامه برای نجات لورن پیوندی جادویی میان آنها شكل می گیرد و این فقط عشق است كه می تواند لورن را نجات دهد.
در بخشی از كتاب می خوانیم:
بعضی از لحظه های زندگی ما را به خودمان وامی گذارد و غرق ناامیدمان می كند، اما تو در چنین لحظه هایی هیچگاه خودت را نباز عشق من. از روزی كه تو به دنیا آمدی من نوری در چشمان تو دیدم كه تو را از دیگر پسربچه ها متفاوت می كرد. تو زمین می خوردی و من بلند شدن باردیگر ات از روی زمین در حالیكه دندانهایت را به هم فشرده بودی، دیدم. در حالیكه بچه های دیگر در چنین شرایطی فقط گریه می كنند، ازاین رو جرت و جسارت نقطه قوت تو به حساب می آید و در عین حال نقطه ضعف هم هست. همیشه این را به یاد داشته باش كه احساس برای این است كه با دیگران تقسیم شود و اگر از آن درست و بموقع استفاده نشود، جرات و جسارت به مبارزه با آن برمی خیزد. آرتور عزیزم مردها هم باید گریه كنند. (ص. ۱۴۱)
با من بمان را كتابسرای تندیس در ۲۳۲ صفحه با ترجمه مهوش خرمی پور و در شمارگان ۵۰۰ نسخه، منتشر و روانه بازار كتاب كرده است.


1398/12/14
22:37:38
5.0 / 5
3417
تگهای خبر: كتاب , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی