با حكم وزیر فرهنگ،

بلخاری به عضویت شورای بازنگری فیلم های سینمایی درآمد

بلخاری به عضویت شورای بازنگری فیلم های سینمایی درآمد بازار مقاله: حسن بلخاری، استاد مطالعات هنر و رئیس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی، با حكم وزیر فرهنگ و ارشاد، به عضویت شورای بازنگری فیلم درآمد.حسن بلخاری، استاد دانشگاه و رئیس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی ایران با حكم سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عضویت شورای بازنگری فیلم های سینمایی درآمد.

در حكم وزیر فرهنگ خطاب به بلخاری آمده است، نظر بمراتب علمی و تجربیات بهادار و شایستگی جناب عالی در حوزه مسائل فرهنگی و به پیشنهاد رئیس سازمان سینمایی، بعنوان عضو شورای بازنگری فیلم های سینمایی به مدت دو سال منصوب می شوید.

دكتر حسن بلخاری قهی متولد سال ۱۴۳۱ در اصفهان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران و استاد گروه مطالعات عالی هنر در پردیس هنرهای زیبا است.

بلخاری دكترای فلسفه هنر دارد و بیشتر از بیست و پنج كتاب در باب مبانی نظری هنر و خصوصاً فلسفه هنر تالیف و ترجمه كرده است. وی همینطور عضو حقیقی شورای قطب های علمی كشور، عضو حقیقی كمیسیون نشریات علمی كشور، رئیس كرسی هنر در هیات پشتیبانی از كرسی های نظریه پردازی، عضو شورای عالی آموزش و پژوهش كتابخانه ملی ایران، رئیس سابق پژوهشكده هنر فرهنگستان هنر و الان رئیس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی ایران است.

او كه بیشتر از ۱۲۱ مقاله علمی در نشریات و كنگره های داخلی و خارجی دارد در سال ۱۳۹۰ بعنوان چهره ماندگار شهر تهران انتخاب|شد. حیطه اصلی مطالعات و تحقیقات بلخاری، فلسفه هنر و زیبایی شناسی، مبانی عرفانی هنر و معماری اسالمی، و حكمت هنر شرق است و تالیفات و ترجمه های زیادی در این حوزه دارد.منبع:

1398/12/12
19:36:40
5.0 / 5
3613
تگهای خبر: آموزش , استاد , پژوهش , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی