كشف سریع سموم جلبكی با آزمایش ادرار

كشف سریع سموم جلبكی با آزمایش ادرار بازار مقاله: سموم ناشی از وجود جلبك در آب بسیار خطرناك هستند و با نفوذ به شبكه آب لوله كشی می توانند مشكل ساز شوند. حال یك آزمایش تازه ادرار می تواند سبب شناسایی سریع سموم مورد اشاره شود.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، باكتری هایی موسوم به سیانوباكتری ها كه در درون شكوفه های جلبك ها فراوان هستند، آمینواسیدهای سمی تولید می كنند كه همچون خطرناك ترین آنها می توان به میكروسیستین ها و ندولارین اشاره نمود. این سموم با ورود به آبراهه ها و شبكه لوله كشی خانگی می توانند زندگی انسان ها و حیات وحش را به خطر بیندازند.
از جمله نتایج مصرف این سموم بوسیله آب می توان به حالت تهوع، واكنش های آلرژیك و بثورات پوستی اشاره نمود. در موارد حاد ممكنست از این طریق لطمه هایی به كبد هم وارد شده و حتی شاهد خونریزی كبد باشیم.
محققان آمریكایی برای شناسایی سریع این سموم، آزمایش ادرار تازه ای را ابداع نموده اند كه با استفاده از فناوری موسوم به IC-PPIA صورت می گیرد و در چارچوب آن از یك آنتی بادی تجاری موجود در بازار برای جداكردن دو سم مورد اشاره از ادرار و برآورد میزان فراوانی آنها استفاده می شود.
سیستم مورد اشاره جهت بررسی ۸۶ نمونه ادرار در نقاط مختلف آمریكا مورد استفاده قرار گرفته و از این طریق سه مورد وجود سموم مذكور به ثبت رسیده است. از این طریق حتی می توان مقدار خیلی كم سموم مورد اشاره را كشف كرد و از ایجاد بیماری های خطرناك در انسان ها جلوگیری كرد.


منبع:

1398/11/04
23:52:20
5.0 / 5
4146
تگهای خبر: فناوری , كشف , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی