چشمان انسانی در آسمان؛

عكس زیبای هابل از برخورد دو كهكشان

عكس زیبای هابل از برخورد دو كهكشان بازار مقاله: تلسكوپ فضایی هابل با تصویربرداری از برخورد دو كهكشان بزرگ با یكدیگر كه به دنبال این تصادم در یكدیگر ادغام شده اند، جلوه زیبای دیگری از دنیای آفرینش را به تصویر كشید.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، تصویر هابل از این دو كهكشان فرورفته در یكدیگر بگونه ای است كه بیننده تصور می كند چهره فردی را در آسمان مشاهده می كند، برای اینكه مركز این دو كهكشان كه زرد رنگ و درخشان و كروی شكل هستند مانند چشمان یك انسان در كنار یكدیگر قرار گرفته اند و دیگر ستاره ها نیز گردی چهره یك شخص را در قلب آسمان شكل داده اند.
تصویر مورد اشاره در ۱۹ ژوئن سال جاری میلادی توسط هابل تهیه شده و مربوط به كهكشان هایی است كه در فاصله ۷۰۴ میلیون سال نوری از زمین قرار دارند.
باید توجه داشت كه برخورد و ادغام كهكشان های مختلف با یكدیگر پدیده تازه ای در جهان نیست و حتی كهكشان راه شیری نیز ۴ میلیارد سال قبل با كهكشان های دیگری برخورد كرده و به دلیل ادغام در آنها بزرگتر و حجیم تر شده است. در اثر این برخوردها و تحت تاثیر نیروی جاذبه هر دو كهكشان شكل و ظاهر آنها نیز تغییر كرده و شرایط خیلی از ستاره های در حال چرخش در این كهكشان ها گرفتار تغییر می شود.
بررسی ها نشان داده است این دو كهكشان برخورد كرده با یكدیگر كم و بیش شرایط مشابه و ابعاد یكسانی داشته اند و البته بررسی ها برای كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.


منبع:

1398/08/09
19:21:18
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی