كوه یخی در ابعاد شهر بوستون از قطب جنوب جدا شد

كوه یخی در ابعاد شهر بوستون از قطب جنوب جدا شد بازار مقاله: تصاویر ماهواره ای تهیه شده توسط آژانس فضایی اروپا از جداشدن كوه یخی در ابعاد شهر بوستون از قطب جنوب حكایت دارد.به گزارش بازار مقاله به نقل از اینترستینگ ایجینرینگ، این كوه یخ عظیم پس از جدا شدن از قطب جنوب در حال حركت به سمت آب های آزاد است.
ماهواره Copernicus Sentinel-۱ تصاویر مذكور را تهیه كرده و بررسی این تصاویر نشان داده است ابعاد كوه یخ جداشده به ۲۶۰ كیلومتر مربع می رسد. جدایی كامل این كوه یخ از قطب جنوب از ماه سپتامبر شروع شده و در تاریخ ۱۴اكتبر ۲۰۱۹ به حد نهایی و جدایی كامل رسیده است.
كوه یخ مذكور كه بی ۴۷ نام گرفته، فعلا به دریای آموندسن رسیده و ۳۵ كیلومتر طول و ۱۰ كیلومتر عرض دارد و پس ابعاد آن حدودا برابر با مساحت شهر بوستون در آمریكاست.
دو هفته قبل نیز یك كوه یخ بزرگ دیگر كه ابعاد آن سه برابر بزرگتر از مساحت جزیره مالت است، از شرق قطب جنوب جدا شده و به سمت شمال حركت كرد. وزن این كوه یخ به نام دی ۲۸، برابر با ۳۱۵ میلیارد تن بوده و مساحت آن به ۱۶۳۶ كیلومتر مربع می رسد. دانشمندان آگهی می دهند كه با تداوم گرمایش كره زمین وقوع رخدادهایی از این دست باز هم ادامه می یابد.


منبع:

1398/07/29
23:47:48
5.0 / 5
4437
تگهای خبر: دانشمند , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی