ساخت ربات بیو هیبریدی كه می تواند به وسیله اعصاب و ماهیچه ها حركت نماید

ساخت ربات بیو هیبریدی كه می تواند به وسیله اعصاب و ماهیچه ها حركت نماید بازار مقاله: پژوهشگران در سال 2014 و با سرپرستی طاهر سیف، استاد مهندسی مكانیك توانستند نخستین شناور خودران بیو هیبریدی را بسازند كه می تواند با تحریك نوری و به وسیله بافت عصبی-عضلانی حركت نماید.به گفته سیف: نخستین مطالعه شناگر ما با موفقیت نشان داد كه ربات الگوبرداری شده از سلول های اسپرم واقعا می توانند شنا كنند. این نسل از ربات های یك دم (تك نوار) از بافت قلبی استفاده می نمایند كه به خودی خود می تپد اما نمی توانند محیط را حس كنند یا تصمیمی بگیرند.

محققان در مطالعه جدیدی كه در مجموعه مقالات آكادمی علوم (PNAS) و به سرپرستی سیف به چاپ رسیده بود، نسل جدیدی از رباتهای دو دم (دو نوار) را كه از بافت عضله اسكلتی تحریك شده به وسیله سلول های عصبی نیرو میگیرد تشریح كردند. نورون های استفاده شده در آن دارای خاصیت های اپتوژنتیك هستند، كه به محض قرار گرفتن در معرض نور برای به كار انداختن ماهیچه ها برانگیخته می شوند.
به گفته سیف، در محیط كشت سلولی نورون های اپتوژنتیك، بافت عضله قرار داده شد و نورون ها به سمت عضله حركت كردند و اتصالات عصبی-عضلانی و شناگر به خودی خود تشكیل شدند. او همینطور افزود، به منظور دستیابی و تعیین اینكه كدام یك از خاصیت های فیزیكی به سریعترین و كارآمدترین حركت و شنا منجر می شود از مدلهای محاسباتی استفاده كردیم.

محققان امیدوارند این پیشرفت بتواند منجر به توسعه سیستم های زنده مهندسی چند سلولی با توانایی پاسخ هوشمندانه به نشانه های محیطی شود. چنین سیستم هایی كاربرد فراوان در علوم مهندسی زیستی و تكنولوژی مواد خود ترمیم كن خواهد داشت.
sciencedaily 2121


منبع:

1398/07/19
19:04:37
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: استاد , پژوهش , تكنولوژی , چاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی