بردن جایزه نوبل وقتی همه خواب بودند!

بردن جایزه نوبل وقتی همه خواب بودند! به گزارش بازار مقاله كمیته نوبل نكات جالب و خواندنی درباره آگاه شدن ۳ دانشمند از دریافت نوبل پزشكی منتشر نموده است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از نوبل، یكی از اعضای كمیته نوبل درباره نحوه خبر دادن و واكنش آنها نسبت به دریافت این جایزه اظهار داشت: هر سه دانشمند از دریافت این خبر بسیار خوشحال شدند. ما با هر سه آنها تلفنی صحبت كردیم. این عضو كمیته در ادامه اضافه كرد: كائلین آخرین نفری بود كه كمیته نوبل با او تماس گرفت چونكه شماره تلفنی از او موجود نبود، ازاین رو با خواهر او تماس گرفتند تا از راه او بتوانند خبر برنده شدن را به او برسانند. هرچند او هنگام تماس از خواب پریده بود، اما از شنیدن خبر خوشحال بود. سمنزا هم هنگام تماس كمیته نوبل حدودا خواب بود. میان این سه دانشمند فقط راتكلیف بیدار و در دفتر كارش حضور داشت. كائلین كه هنگام دریافت تماس كمیته نوبل در خانه تنها بود، در اینباره می گوید: بعنوان یك دانشمند می دانستم اگر ساعت ۵ بامداد از شماره ای عجیب و غریب و طولانی با شما تماس بگیرند احیانا خبر خوبی است، قلبم به شدت می تپید. واقعا تجربه سورئالی بود. همینطور یك سلفی از وی در توئیتر نوبل انتشار یافته است.
پیتر راتكلیف در مصاحبه ای تلفنی با آدام اسمیت از كمیته نوبل اظهار داشت: هنگامی كه تماس نوبل را دریافت كردم مشغول نوشتن پروپوزال EUSynergy Grant بودم. همچنان مشغول نوشتن مقاله ای در اینباره هستم. این بخشی از یك پروژه همكاری با گروهی از دانشمندان در فنلاند است. اما بهرحال علیرغم این خبر خوب همچنان به نوشتن ادامه می دهم چون باید تحقیقم را در مهلت خاصی تحویل بدهم. پیتر راتكلیف زمان دریافت جایزه در دفتر كارش بود و همان موقع یك سلفی برای كمیته نوبل فرستاد.
علاوه بر آنها حساب كاربری توئیتر نوبل تصویری از سمنزا را بعد از دریافت خبر برندگی اش منتشر نمود.
برنده شدن كائلین، راتكلیف و سمنزا چندان غیرمنتظره نبود. این ۳ دانشمند قبلا در سال ۲۰۱۶ میلادی برای تحقیقات بنیادین پزشكی برنده جایزه لاسكار شده بودند كه از آن بعنوان نوبل آمریكا یاد می شود.

1398/07/16
15:10:14
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تحقیق , دانشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی