توسط لندر اینسایت؛

صدای ۲ زلزله دیگر در مریخ به ثبت رسید

صدای ۲ زلزله دیگر در مریخ به ثبت رسید به گزارش بازار مقاله ناسا دو نمونه جدید صوتی از زلزله در مریخ را منتشر نموده است. این زلزله ها توسط لندر اینسایت ثبت شده اند.


دریافت 225 KB
به گزارش بازار مقاله به نقل از گیزمودو، لندر اینسایت بعد از فرود روی مریخ با استفاده از یك ابزار زلزله سنج به نام SEIS تلاش كرد زلزله ها در این سیاره را رصد كند.
این كاوشگر آوریل سال قبل اولین زلزله احتمالی در مریخ را ثبت نمود. بعد از آن آزمایشات نشان داد از میان ۱۰۰ سیگنال ارتعاشی حداقل ۲۱ مورد زلزله هستند.
اكنون ناسا دو نمونه از زلزله ها را در مریخ منتشر نموده است. این زلزله ها در ایام ۱۷۳ و ۲۳۵ مریخ ثبت شده اند. ارتعاشات به صورت مستقیم قابل شنیدن نیستند.
زیرا فركانس این ارتعاشات پایین تر از شنوایی انسان است. در همین راستا اطلاعات ارتعاشی پردازش شده اند تا افراد بتوانند آنها را بشنوند.
سیگنال های ارتعاشی اصلی بسیار مبهم و مرموز بوده اند و هنوز معلوم نیست دلیل این زلزله ها در مریخ چیست. اما زلزله های جدیدی كه ثبت شده اند بیشتر شبیه تصور دانشمندان از زلزله در مریخ هستند و فركانس پایین تری دارند.
دانشمندان تلاش كردند این زلزله ها را از منابع دیگر ارتعاش مانند باد و حتی حركات كاوشگر هم متمایز كنند.
ناسا در این كاوشگر ابزارهایی مخصوص مطالعه زیر پوسته سیاره طراحی نموده است. مریخ برخلاف زمین صفحه های تكتونیك ندارد اما فرآیند های سیاره ای مختلفی به ارتعاشات داخلی در آن منجر می شوند. شهاب سنگ ها، گرانش قمر سیارات دیگر یا فعالیت های آتشفشانی از علل احتمالی زلزله در مریخ به حساب می آیند.

1398/07/13
21:53:25
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: دانشمند , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی