بزرگترین دو زیست جهان بعد از مرگ كشف شد

بزرگترین دو زیست جهان بعد از مرگ كشف شد بازار مقاله: دانشمندان متوجه شده اند سمندری كه به مدت 20 سال در باغ وحش لندن نگهداری می شد و الان مرده، در حقیقت یك گونه جدید بوده است. همین طور این سمندر بزرگترین موجود دوزیست كشف شده در تاریخ است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از تلگراف، اخیرا مشخص شده سمندری كه ۲۰ سال در باغ وحش لندن زندگی كرده بوده، در حقیقت یك گونه ناشناخته و بزرگترین حیوان دوزیست جهان است. این حیوان در دهه ۱۹۲۰ میلادی در باغ وحش لندن نگهداری می شد و بعد از مرگ در موزه تاریخ طبیعی انگلیس حفظ شد. دانشمندان تصور می كردند این حیوان یك سمندرعظیم چینی است اما بررسی ۱۷ نمونه آزمایشی در موزه تاریخ طبیعی انگلیس نشان داد این موجود یك گونه كاملا ناشناخته بوده است. این حیوان دوزیست كه تابحال «سمندر عظیم جنوب چین» نامیده می شد، به مدت ۷۴ سال در موزه تاریخ طبیعی نگهداری می شد. دانشمندان معتقدند این گونه هنوز در حیات وحش وجود دارد.
در دهه ۱۹۲۰ دانشمندان پیشنهادات درباره آنكه این حیوان یك گونه كاملا جدید است را رد كردند. اما حالا از همین سمندر برای تعریف خاصیت های گونه جدید استفاده شد. طول این حیوان به دو متر می رسد و بزرگترین گونه دوزیست كشف شده بشمار می رود. تحلیل های بافت سمندرهای وحشی و نمونه دی ان ای جسد این حیوان نشان دهنده سه خانواده ژنتیكی متمایز بود. تحلیل ها نشان داد این گونه سمندر با گونه ای كه در رودخانه ها و كوهستان های سراسر چین زندگی می كند بسیار متفاوت می باشد و احیانا ۳ میلیون سال قبل این گونه ها متمایز شده اند.


منبع:

1398/06/28
13:35:04
5.0 / 5
4321
تگهای خبر: دانشمند , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی