مایع مغناطیسی چیست و چگونه ممكن است؟

مایع مغناطیسی چیست و چگونه ممكن است؟ به گزارش بازار مقاله چه ماده ای می تواند خواص مغناطیسی یك جامد و در عین حال خواص مایع را هم داشته باشد؟Ferrofluid یك مایع مغناطیسی است كه در حضور میدان مغناطیسی می تواند از خود خواص آهنربایی نشان دهد و هنگامی كه میدان از بین رود خاصیت مغناطیسی هم از بین می رود.
Tom Russell مهندس دانشگاه ماساچوست: آیا می توان Ferrofluid را ساخت كه همواره و بدون حضور میدان، مغناطیسی باشد و مانند یك مایع هم رفتار كند؟ ما یك ماده جدید كه هم شبیه مایع و یك جامد مغناطیسی باشد ساختیم! این تركیب بسیار شبیه به Ferrofluid بوده و از نانو ذرات معلق اكسید آهن در یك مایع تشكیل شده است.

آن ها با استفاده تكنیك چاپ 3بعدی و سوسپانسیون آب در روغن سیلیكون این كار را انجام دادند. چاپ كردن قطرات به قطر 1 میلیمتر سبب می شود كه نانو ذرات اكسید آهن به سطح قطرات كشیده شده و یك پوسته در نقطه اتصال آب و روغن تشكیل گردد.
به این نوع رفتار نانو ذرات اتصال فضایی گفته می شود. سپس قطرات را برای مغناطیسی شدن در یك سیم پیچ قرار دادند، درست مانند كاری كه برای Ferrofluid انجام داده بودند.

در Ferrofluid هنگامی كه میدان را از آن دور می كردند، ذرات بی نظم شده و مایع آن هم كدر و لكه دار می شد. اما در این مایع هنگامی كه میدان از آن دور شد، نانو ذرات به صورت یكنواخت آغاز به چرخش به سمت یكدیگر و خاصیت مغناطیسی خویش را هم حفظ كردند. جالب تر آنكه این مایع می تواند اشكال گوناگونی مانند یك استوانه كشیده و بلند یا یك پنكیك مسطح یا حتی شكلی مانند یك اختاپوس به خود بگیرد. این اختراع در حضور یك میدان خارجی می تواند امكانات بسیاری در زمینه های مختلف شامل رباتیك، سلوله مصنوعی یا حتی دارورسانی هم فراهم آورد. sciencealert 2121

1398/06/05
13:10:58
5.0 / 5
5116
تگهای خبر: اختراع , چاپ , دانشگاه , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی