چگونه برای آزمون IELTS آماده شویم؟

چگونه برای آزمون IELTS آماده شویم؟ بازار مقاله: IELTS مخفف سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی است. این آزمون شامل بخش های مختلفی همچون خواندن، نوشتن، صحبت كردن و درك زبان گفتاری انگلیسی است و در پایان٬ آزمون دهنده نمره ای بین 1 تا 9 را دریافت می كند.نمره با عنایت به نیاز فرد مثلا برای تحصیل در یك دانشگاه می تواند 7 یا بالاتر باشد. بهتر است برای این آزمون هرچه زودتر آماده شوید و از تكنیك ها و استراتژی های مخصوصی برای موفقیت بیشتر استفاده كنید.

هنگامی كه مطمئن شدید از آمادگی و اطلاعات كافی جهت شركت در آزمون IELTS برخوردارید، ثبت نام آزمون خودرا انجام دهید و مطمئن شوید كه می توانید 6-8 هفته پیش از شروع آزمون مطالعه و تمرین كنید. به هیچ وجه جهت شركت در آزمون عجله نكنید و اگر آمادگی لازم را ندارید این كار را نكنید.
از آنجایی كه آزمون IELTS شامل قسمت های مختلفی است، نقاط ضعف و قدرت خودرا بررسی كنید و بر نقاط ضعف خود تمركز و وقت بیشتری بگذارید. اگر هم فكر می كنید تمامی مهارت های زبانی شما در یك سطح قرار دارد، برای هر یك از بخش ها به یك اندازه وقت بگذارید.
استفاده از كتاب های آموزشی و آزمون های مشابه IELTS می تواند بسیار موثر باشد. همین طور می توانید ویدیوهای آزمون ها را دانلود یا به صورت زنده تماشا كنید.

برای بخش صحبت كردن، شما بطور كلی 11 تا 14 دقیقه وقت دارید تا صحبت كنید و در این مدت فرد امتحان گیرنده ابتدا از شما سوالات كلی می پرسد و سپس یك سوال با یك سوژه خاص مطرح می كند و شما 2 دقیقه فرصت دارید تا در رابطه با سوژه صحبت كنید. برای تمرین در این قسمت می توانید از هر فرصتی برای انگلیسی صحبت كردن استفاده كنید و از دوستان، آشنایان یا متخصصان بخواهید تا با شما تمرین كنند. در این بخش نگرانی درباره صحت كامل اطلاعات خود نداشته باشید٬ برای اینكه قرار نیست امتحان گیرنده شما را قضاوت كند، او تنها مهارت گفتاری شما را می سنجد.

بخش Listening آن 30 دقیقه طول می كشد كه شامل 4 فایل صوتی از مكالمه دو انگلیسی زبان با لهجه بومی است. این فایل ها شامل 2 بخش مونولوگ یا مكالمه تك نفره و 2 بخش گفت و گو در زمینه موضوعات روزمره است. برای بهبود مهارت گوش دادن می توانید روزانه به رادیوها و موسیقی های انگلیسی گوش دهید و فیلم ها، برنامه ها و اخبار انگلیسی ببینید. صحبت با یك فرد بومی نیز می تواند بسیار موثر باشد.

بخش Reading یا خواندن 60 دقیقه بوده كه باید به 40 سوال درباره متن داده شده پاسخ دهید. بخش Reading امتحان عمومی یا GENERAL شامل موضوعاتی از قبیل محل كار، موقعیت های اجتماعی و روزنامه و مجلات می باشد. اما قسمت آكادمیك آن شامل قسمت هایی است كه امكان دارد در طول یك دوره دانشگاهی با آن برخورد داشته باشید. برای آمادگی بخش Reading میتوان از كتاب ها، مجلات، روزنامه ها، وبسایت ها و پست های شبكه های اجتماعی استفاده نمود.

بخش Writing یا نوشتاری 60 دقیقه بوده و فقط دارای 2 سوال است. برای پاسخ به سوال اول در آزمون جنرال، معمولا می بایست یك نامه با یك درخواست بنویسید. برای این قسمت بهترین تمرین، نوشتن در هر موقعیت و فرصتی است. می توانید ایمیل ها، نامه ها، مقاله ها و تمامی پیام های خودرا به انگلیسی بنویسید. اما اگر آزمون شما آكادمیك است كمی كار شما دشوارتر خواهد بود و می بایست در بخش اول به تحلیل چند نمودار با موضوعات مختلف بپردازید.
سوال دوم هر دو آزمون طولانی تر است و نمره بیشتری نیز دارد و معمولا تنوع سوال در این بخش بسیار زیاد است كه می توان بطور مثال به دلیلهای انقراض جانوران و راهكارهای محافظت از آنها اشاره نمود. در این بخش مهارت های نوشتاری شما بسیار دقیق مورد بررسی قرار می گیرد پس بهتر است با یك متخصص پیش از امتحان به خوبی تمرین كنید.

برای عملكرد بهتر و ارزیابی می توانید یكی از آزمون های آنلاین IELTS را كه درست مانند آزمون اصلی است امتحان دهید و با زمان گیری و نتیجه بدست آمده م یتوانید متوجه شوید كه چه بخش هایی نیاز به تمرین و وقت بیشتر دارد. همین طور بهتر است پیش از آزمون از محل برگزاری آن و نحوه رفتن به آنجا اطلاعات كسب كنید. داشتن خواب كافی و تغذیه مناسب بسیار موثر است و اگر در طول آزمون گرفتار استرس شدید كافی است چشمان خودرا ببندید و چند نفس عمیق بكشید.

wikihow
۲۱۲۱


منبع:

1398/05/24
10:05:09
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: آزمون , آموزش , آنلاین , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی