۵ راهكار برای سركوب اضطراب

۵ راهكار برای سركوب اضطراب به گزارش بازار مقاله اضطراب، حسی كه به علت قرار گرفتن در یك موقعیت استرس زا همراه با تپش قلب یا عرق كردن كف دستان به وجود می آید.healthline: اگر اضطراب قسمتی از زندگی روزمره شما شده، باید به دنبال راهی برای از بین بردن آن بگردید. امكان دارد كه یك روش تركیبی مانند گفتار درمانی و مدیتیشن یا از بین بردن عامل به وجود آورنده آن سبب حذف اضطراب از زندگی روزمره تان شود.
اگر مطمئن نیستید كه از كجا باید شروع كرد، می توانید صحبت كردن با یك متخصص سلامت روان را آغاز كنید.
شناسایی و مدیریت محرك ها
می توان به تنهایی یا با كمك یك درمانگر محرك ها را شناخت. بعضی مواقع می تواند عوامل مشخصی مانند كافئین، نوشیدن الكل یا استعمال سیگار باشد. مشكلات طولانی مدت مانند شرایط اقتصادی و موقعیت های كاری احتیاج به فرصت بیشتری برای فهمیدن دارند. هنگامی كه محرك های خویش را كشف كردید باید قرارگرفتن در معرض آنها را محدود كنید و اگر نمی توانید این كار را انجام دهید٬ مانند ترك كردن محیط كار استرس زا، با استفاده از تكنیك های دیگر به مقابله با آن بپردازید.
برخی از محرك ها:
. كار یا محیط كاری استرس زا
. رانندگی یا سفر كردن
. ژنتیك
. ترك دارو یا یك درمان
. اثرات جانبی یك دارو
. ضربه روحی
. كافئین
پذیرفتن درمان شناختی رفتاری (CBT)
CBT به مردم كمك می نماید كه راه های مختلفی برای تفكر و واكنش به موقعیت های اضطرابی پیدا كنند. یك درمانگر می تواند سبب تغییر در الگوی رفتاری و تفكرهای منفی شود.

تغییر در رژیم غذایی
عوض كردن رژیم غذایی یا مصرف مكمل، بطور قطع یك روش دراز مدت است. مطالعات نشان می دهد مصرف مواد غذایی و مكمل های خاصی می تواند سبب كاهش اضطراب شود كه شامل:
. بادرنجبویه (Dracocephalum)
. اسیدهای امگا-۳
. آشواگاندها
. چای سبز
. ریشه والری
. شكلات تلخ
در صورت مصرف داروهای درمانی، پیش از مصرف این داروهای گیاهی با دكتر خود مشورت كنید.
سالم نگه داشتن بدن و مغز
ورزش مداوم، مصرف متعادل مواد غذایی، خواب كافی و در ارتباط بودن با افرادی كه برایشان اهمیت دارید راههایی برای از بین بردن اضطراب است.

انجام مدیتیشن روزانه
انجام درست و كامل مدیتیشن اندكی تمرین و زمان احتیاج دارد. مدیتیشن ذهن هنگامی كه به درستی صورت گیرد می تواند به مغز كمك نماید تا در هنگام بروز افكار مضطرب كننده، آنها را نادیده بگیرد و سركوب كند. اگر هم با نشستن مشكل دارید می توانید با یوگا شروع كنید.

۲۱۲۱

1398/05/10
00:35:58
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: كشف , متخصص , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی