البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است، برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم های حوزه بیوتكنولوژی

البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است، برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم های حوزه بیوتكنولوژی به گزارش بازار مقاله معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه سالانه ۶۰۰ میلیون دلار مواد موثره دارویی در حوزه انسانی به كشور وارد می شود اظهار داشت: با پروژه هایی كه در حال پیاده شدن است می توانیم ۸۰ تا ۹۰ درصد این مواد را در داخل تولید نماییم.


به گزارش بازار مقاله به نقل از خبر آنلاین، سورنا ستاری امروز یكشنبه ۳۰ تیرماه در حاشیه بازدید از یك شركت دانش بنیان در حوزه دارویی در گرمدره اظهار داشت: بازدیدهای ما از استان البرز به خاطر وجود شركت های دانش بنیان زیاد است و امروز هم بازدیدی در حوزه دارویی صورت گرفت.
ستاری افزود: یكی از كارهای بزرگی كه آینده نتایج آن بیرون می آید اتفاقی است كه در زمینه شتاب دهنده های حوزه بیوتكنولوژی و جوانانی كه در حوزه داروهای انسانی و حیوانی و واكسن های مربوطه دارای ایده هستند و می توانند پس از مدتی شركت خویش را داشته باشند و سرمایه گذار پیدا كرده و تولید كننده شوند.
وی تصریح كرد: ما برنامه خاصی برای مقابله با تحریم به خصوص در بحث بیوتكنولوژی داریم و بزودی عدد قابل توجهی از حمایت ها را بر حوزه داروها و واكسن های دام و طیور متمركز می كنیم
معاون رئیس جمهور افزود: هم اكنون اكوسیستم مناسبی در این عرصه درست شده است و باآنكه در بیوتكنولوژی قدرت اول منطقه هستیم و شركت های فوق العاده ای داریم ولی امیدواریم كه این حركت جدید در حوزه دام و طیور بتواند وابستگی كشور را در داروها و واكسن های مربوطه را جبران كند.
وی با اشاره به اینكه بحث های مربوط به پروبیوتیك ها از برنامه های جدی ماست كه از سال قبل شروع شده اضافه كرد: نتایج آن بزودی مشخص می شود.
او در آخر با اشاره به رونمایی از هشت محصول جدیدی در حوزه مواد موثره دارویی در بازدید امروز اظهار داشت: حمایت ما در حوزه بیوتكنولژی جدی است چون سالانه ۶۰۰ میلیون دلار واردات مواد موثره دارویی فقط در حوزه انسانی داریم و با پروژه هایی كه در حال پیاده شدن است ۸۰ تا ۹۰ درصد آنرا می توانیم تولید داخل نماییم. 46

1398/05/03
11:09:30
5.0 / 5
4196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی