آیا آهسته غذا خوردن می تواند به كاهش وزن كمك كند؟

آیا آهسته غذا خوردن می تواند به كاهش وزن كمك كند؟ بازار مقاله: خیلی از مردم غذای خودرا سریع و با بی توجهی می خورند. این امر سبب افزایش وزن و سایر مشكلات می شود. آهسته غذا خوردن مزایای بسیاری دارد.healthline: سریع خوردن غذا سبب افزایش وزن در افراد می شود و كسانی كه سریع غذا می خورند ۱۱۵% احتمال بیشتری دارد كه چاق شوند. در یك مطالعه بر روی بیشتر از ۴۰۰۰ بزرگسال كه با سرعت غذا می خوردند، مشخص شد كه از سن ۲۰سالگی بیشترین میزان افزایش وزن در آنها شروع شده است.
آهسته غذا خوردن به كم خوردن كمك می كند
اشتها و خوردن غذا عمدتاً توسط هورمون ها كنترل می شود. پس از غذا، روده ترشح یك هورمون به نام گرلین كه گرسنگی را كنترل می كند را آغاز و ترشح هورمون سیری را شروع می كند. این هورمون به مغز می گوید كه غذا خوردید و اشتها را كاهش میدهد و در شما احساس سیری را بیشتر می كند و كمك می نماید كه دست از خوردن بكشید. این پروسه حدود ۲۰ دقیقه طول می كشد. پس آهسته كردن خوردن به مغز شما زمان كافی می دهد تا این سیگنال را دریافت كند.
آهسته خوردن سبب كاهش میزان دریافت كالری می شود
در یك مطالعه كه بر روی افراد با وزن متعادل انجام شد، مشخص شد هنگامی كه افراد آهسته غذای خودرا خورده اند میزان كالری دریافتی كمتر بوده و همین طور زودتر احساس سیری كرده اند. این كاهش در دریافت میزان كالری می تواند در دراز مدت سبب كاهش وزن شود.

سایر مزایای آهسته غذا خوردن: افزایش حس لذت از غذا بهبود گوارش و هضم غذا كمك به جذب بهتر مواد غذایی احساس آرامش بیشتر كاهش استرس
چند سفارش برای شروع آهسته خوردن: اجتناب از گرسنگی شدید بیشتر جویدن خوردن غذاهایی كه نیاز به جویدن بیشتر دارند نوشیدن آب از وسایل الكترونیكی خود استفاده نكنید از تایمر استفاده كنید بعد از هر لقمه غذا قاشق و چنگال خودرا زمین بگذارید تا زمان بیشتری از شما بگیرد نفس عمیق بكشید صبور باشید
خوردن سریع غذا می تواند سبب افزایش وزن و كاهش احساس لذت از غذا شود. خوردن آهسته غذا موجب افزایش احساس سیری و كاهش وزن می شود.
2121


منبع:

1398/04/14
14:59:08
5.0 / 5
4988
تگهای خبر: سفارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی