تقویت و توسعه بانك ژن گونه های گیاهی

تقویت و توسعه بانك ژن گونه های گیاهی بازار مقاله: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تقویت و توسعه بانك ژن گونه های گیاهی اقدام نموده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه اندازی و ایجاد باغ های گیاه شناسی مسئله ای مهم در امتداد حفظ و نگهداری ژرم پلاسماهای با ارزش گیاهی شمرده می شود. در این مكان ها می توان گونه های مختلف و متنوع را نگهداری و از این طریق از خطر انقراض آنها نیز جلوگیری كرد.
البته باغ های گیاه شناسی علاوه بر مكانی برای ایجاد اكوسیستم های مختلف و حفاظت از گونه های گیاهی می توانند كاربری های تحقیقاتی و پژوهشی نیز داشته باشند. تحقیق در زمینه روش های تكثیر و پرورش گونه های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است كه در باغ های گیاه شناسی به آن پرداخته می شود.
پس اهمیت ایجاد و راه اندازی آنها مشخص است و در تمامی استان های كشور طرح هایی در این زمینه در حال اجرا سازی است.
به گفته محمد حسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به الزامات سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی درباره لزوم احیا، اصلاح و توسعه بانك ژن و غنی سازی، تقویت و توسعه كمی و كیفی كلكسیون نمایشی گیاهان دارویی در سال ۱۳۹۷ در ۱۰ مجموعه و باغ گیاه شناسی در استان های اصفهان، همدان، خوزستان، كرمان، یزد، تهران، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، لرستان و خراسان رضوی طرح های توسعه و احیای كلكسیون گیاهان دارویی انجام شد.
وی اضافه كرد: البته ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال ۹۲ تا كنون با عنایت به سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی برای تقویت و توسعه بانك ژن گونه های گیاهی اقدام نموده است و در این زمینه طرح های مختلف استقرار كلكسیون گیاهان دارویی به اجرا در آمده است.

1398/03/28
13:38:16
5.0 / 5
4674
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی