وزیر علوم، تحقیقات و آموزش عالی تاكید كرد:

لزوم توجه به رشته های فنی در دانشگاه ها، سامان دهی مراكز علمی

لزوم توجه به رشته های فنی در دانشگاه ها، سامان دهی مراكز علمی به گزارش بازار مقاله وزیر علوم، تحقیقات و آموزش عالی بر لزوم توجه به رشته های فنی در دانشگاه ها تصریح كرد و اظهار داشت: سوق یافتن دانش آموزان به رشته های تجربی یك نقص است.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، منصور غلامی شامگاه روز گذشته چهارشنبه در جلسه ای با روسای دانشگاه های تبریز و استان با اشاره به اینكه هدایت تحصیلی توسط آموزش و پرورش برای دانش آموزان ضروری می باشد، افزود: ایجاد مشوق ها در تعیین رشته های تحصیلی ضروری می باشد چونكه گرایش دانش آموزان به رشته تجربی نقص آموزشی است.
وی افزود: گرایش بالای دانش آموزان به رشته های تجربی با خاطر مسائل شغلی و مادی درست نیست و امكان دارد در ادامه تحصیل مشكلاتی را برای ورود به دانشگاه برای آنان ایجاد كند.
غلامی سپس به اهمیت رشته های فنی در كشور هم اشاره نمود و اظهار داشت: باید دانش آموزان وارد این رشته ها هم شوند، آموزش های مهارتی ضروری می باشد و وزارت علوم هم توجه ویژه ای به این مورد دارد.
وی به استانداردسازی رشته های فنی در دانشگاه ها هم تاكید داشت و اظهار داشت: باید سطح استانداردهای دانشگاه های كشور با رسیدن به سطح ملی به سطح بین المللی ارتقا پیدا كند.
وزیر علوم در ادامه به تجهیز دانشگاه ها اشاره نمود و اضافه كرد: با اینكه مشكلات اقتصادی داریم ولی بودجه ها و اعتبارات لازم برای تجهیز دانشگاه ها اختصاص یافته است. امسال هم تلاش می نماییم این تخصیص ها بموقع صورت گیرد.
وی با تاكید بر اینكه ارتقای مهارت نیروهای ماهر برای كار هم از دیگر برنامه های ما است، اظهار داشت: بعضی از شركت های ایرانی در خارج از كشور فعالیت می نمایند و مایل به جذب نیروهای ماهر كاری و فارغ التحصیلان هستند.
وی اضافه كرد: كیفی سازی و ارتقای استانداردهای آموزش عالی كشور اولویت اصلی است. افزایش كیفیت خدمات و فراهم كردن امكانات پژوهشی برای اعضای هیات علمی از دیگر اولویت های ما است.
غلامی از سامان دهی مراكز علمی هم اطلاع داد و اظهار داشت: دانشگاه ها باید از موازی كاری اجتناب كنند، مأموریت گرا شدن مراكز آموزش عالی كشور بر مبنای كیفی گرایی هم ضروری می باشد و باید متناسب با توانمندی های خود فعالیت كنند.

1398/03/27
16:39:44
5.0 / 5
4298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی