نتیجه یه تحقیق نشان داد؛

چاقی خطر سرطان سینه را بیشتر می كند

چاقی خطر سرطان سینه را بیشتر می كند بازار مقاله: سیگار كشیدن بزرگ ترین دلیل سرطان در آمریكا شمرده می شود اما مطالعه ای جدید در دانشگاه شیكاگو نشان داده است كه زنان چاق بیشتر در معرض خطر سرطان سینه قرار دارند.به گزارش بازار مقاله به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول بنیادی، سرطان های سینه در بافت چربی رخ می دهند. سرطان سینه سه گانه منفی(TNBC)، نوعی سرطان سینه است كه درمان آن بسیار مشكل است. هیچكدام از اهداف دارویی یعنی گیرنده های استروژنی، گیرنده های پروژسترونی و گیرنده فاكتور رشد اپی درم انسانی ۲، در سلول های TNBC وجود ندارند. این سرطان بسیار تهاجمی است و گزینه درمانی مؤثری برای آن وجود ندارد.
در مطالعه ای جدید كه در مجله Journal of Experimental Medicine به چاپ رسیده است، دكتر بكر و همكارانش نشان داده اند كه چگونه چاقی TNBC را بیشتر می كند.
آنها نشان دادند كه چاقی «ماكروفاژها» را به «ماكروفاژهای» پیش التهابی كه از نظر متابولیكی فعال می باشند باز برنامه ریزی می كند. این «ماكروفاژها» درون بافت چربی پستانی تجمع پیدا می كند و «سیتوكین» پیش التهابی «اینترلوكین ۶» را بیان می كند كه سبب افزایش تومورزایی می شود.
اینترلوكین ۶ به گیرنده موجود روی سطح سلول های سرطانی متصل می شود و سبب می شود كه آنها «فنوتیپی» شبیه سلول های بنیادی گرفته و تهاجمی تر شوند. این سلول های بنیادی سرطانی موجبات رشد و متاستاز بیشتر سرطان را فراهم می كنند.
با توجه به یافته های این مطالعه، چاقی یك شرایط پاتولوژیك است كه با ایجاد شرایطی برای متاستاز بیشتر سلول های سرطانی سبب افزایش تومورزایی می شود.


منبع:

1398/02/24
21:27:46
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: چاپ , دانشگاه , سلول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی