وزیر بهداشت خطاب به فعالان حوزه دارو؛

هر دارویی وارد فهرست و تحت پوشش بیمه قرار نمی‎گیرد

هر دارویی وارد فهرست و تحت پوشش بیمه قرار نمی‎گیرد بازار مقاله: وزیر بهداشت خطاب به فعالان حوزه دارو اظهار داشت: نباید انتظار داشته باشید هر دارویی وارد فهرست و تحت پوشش بیمه قرار گیرد برای اینكه اثربخشی دارو نسبت به بُعد اقتصادی ارزیابی می شود.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، سعید نمكی ظهر سه شنبه در آئین بهره برداری از تولیدات صنعتی و محصولات دانش بنیان شهرك صنعتی شهرستان نظرآباد، اظهار نمود: خرسندیم از اینكه دانش آموختگان دانشگاه های كشور در خلق ثروت ملی نقش آفرینی می كنند.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه قدمت صنعت واكسن سازی ایران بیشتر از ۹۰ سال است، اظهار داشت: تولید ملی نیازمند حمایت است، بارانت واردات مقابله می نماییم، اگر در عرصه تولید دارو كه به سلامت مردم مرتبط می باشد رانتی وجود داشته باشد باز مقابله خواهیم كرد.
وزیر بهداشت با اشاره به بیماری طاعون نشخواركنندگان كوچك، اظهار داشت: این بیماری طی سه سال قبل بزرگ ترین لطمه را به حیات وحش وارد كرده است، تعداد زیادی از كل، قوچ، بز و میش كه از گنجینه های ذخایر ژنتیك محسوب می شوند به خاطر شیوع این بیماری نابودشده اند.
نمكی با تاكید بر اینكه از حوزه واكسن سازی حمایت می نماییم، اظهار داشت: ورود بخش خصوصی به این حوزه باز یكی از افتخارات كشور است.
وی در ادامه به ورود برخی فرآورده ها به فهرست داروها اشاره نمود و اظهار داشت: در جای جای دنیا هر دارویی به راحتی وارد فهرست نمی گردد، در صورت تحقق این مهم وارد فهرست بیمه نمی گردد برای اینكه در اولین مرحله تأثیر دارو سنجیده می شود و در كنار آن بازدهی اقتصادی و میزان سرمایه ارزیابی می شود.
وزیر بهداشت با تاكید بر اینكه باید با ارزان ترین و مؤثرترین شیوه ممكن نظام سلامت كشور را اداره نماییم، اضافه كرد: سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی در ابتدای دولت دكتر روحانی ۶.۳ درصد بود در حالیكه این رقم به ۹ درصد رسیده است، این آمار در كشور انگلیس برابر ۸ و در كشورهای منطقه بیشتر از عدد ۸ درصد نیست.
نمكی بابیان اینكه نظام سلامت باید با محصولات باكیفیت اداره شود، اظهار داشت: بنا بر این نسبت به ورود داروهای جدید به فهرست دقت بیشتری انجام می شود كه اثر دارو و سازگاری آن با جیب و سرمایه مشخص باشد.
وی با اشاره به انتظاراتی كه از وزیر بهداشت می رود، اظهار داشت: اجازه نمی دهم ترمز تولید كشیده شود. همین طور اجازه نخواهم داد مادامی كه در كشور محصول داخلی وجود دارد، محصولات خارجی وارد شود.
وزیر بهداشت خطاب به فعالان حوزه تولیدات دارو، واكسن و سرم، اظهار داشت: نباید انتظار داشته باشید هر دارویی وارد فهرست و تحت پوشش بیمه قرار گیرد برای اینكه اثربخشی دارو نسبت به بُعد اقتصادی ارزیابی می شود.


منبع:

1398/02/19
11:45:37
5.0 / 5
4512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی