به دلیل ترشح هورمون رشد؛

خطوط عجیب روی سر مرد ایتالیایی پزشكان را شگفت زده كرد

خطوط عجیب روی سر مرد ایتالیایی پزشكان را شگفت زده كرد بازار مقاله: تصاویری از یك مرد ایتالیایی انتشار یافته كه روی سر او خطوط عمیق و عجیبی دیده می شود. بگفته پزشكان این خطوط در نتیجه ترشح بیش از اندازه هورمون رشد به وجود آمده اند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از دیلی میل، پزشكان تصاویری از خطوطی به شكل الگوهایی غیر معمول روی سر مردی منتشر نموده اند. دلیل به وجود آمدن الگوها روی سر مرد، اختلالی است كه سبب می شود بدن او هورمون رشد زیادی ترشح كند.
این مرد ۳۷ ساله ایتالیایی كه نام او فاش نشده، متوجه چند چین پوستی شد كه شبیه چین های یك لحاف به نظر می رسیدند و بنا بر این به پزشك رجوع كرد. علاوه بر این اختلال مرد جوان دارای پاها و دستانی بزرگ بود. فك پایین این مرد باز برجسته بود. تمام این عوامل نشان دهنده یك اختلال نادر به نام «آكرومگالی» بود. این اختلال سبب می شود اندازه استخوان ها بسیار بزرگ تر شود. پزشكان معتقدند ضخیم شدن و عمیق شدن این خطوط روی پوست سر اختلالی است كه cutis verticis gyrata نام دارد. آنها معتقدند این اختلال در بعضی موارد با آكرومگالی باز مرتبط بوده است.
هرچند پزشكان در «پادوا «پس از تشخیص بیماری این مرد را درمان كرده اند اما بگفته آنان این خطوط عمیق روی سر او از بین نمی روند. اولین بار همسر این مرد متوجه خطوط عجیب روی سر همسرش شد اما بقیه نشانه های بیماری به تدریج ظهور كردند.


منبع:

1398/02/15
19:04:56
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی