مورد عجیب پزشكی؛

دماغ یك مرد دانماركی دندان درآورد!

دماغ یك مرد دانماركی دندان درآورد! به گزارش بازار مقاله مردی كه به علت انسداد مجرای بینی، قابلیت بویایی خویش را از دست داده بود، با رجوع به پزشك متوجه شد، دندانی درون بینی او روییده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از لایو ساینس، یك نمونه پزشكی عجیب توجه خیلی از كارشناسان را جلب كرد، به صورتی كه حتی در ژورنال پزشكی هم به آن اشاره شد.
مردی دو سال با مشكل تنفس روبرو بود و یكی از مجراهای بینی او مسدود شده بود به صورتی كه توانایی بویایی خویش را از دست داده بود. او هنگام رجوع به پزشك متوجه شد دلیل این مشكل ویروس یا عفونت باكتریایی نیست، بلكه دندانی است كه درون بینی اش روییده است!

طبق گزارشی كه در BMJ Case Reports انتشار یافته پزشكان از انبرك برای خارج كردن دندان از مجرای بینی این مرد استفاده كردند.
قبل از این تشخیص پزشكی عجیب مرد ۵۹ ساله روش های مختلفی را برای درمان گرفتگی مجرای بینی خود آزمایش كرد و بعد از آنكه نتیجه ای نگرفت به بخش گوش و حلق و بینی بیمارستان دانشگاه Aarhus در دانمارك مراجعه نمود. در آنجا یك سی تی اسكن نشان داد توده ای در كف مجرای بینی او وجود دارد.
پزشكان این مرد ابتدا تصور می كردند این برجستگی یك كیست پوستی یا یك دندان باشد كه در مكان معمول خود نروییده است.
بررسی بیشتر نشان داد این توده یك دندان است كه با بافت متورم مجرای بینی پوشیده شده است.

هنوز كاملاً معلوم نیست چرا این دندان در مجرای بینی فرد روییده است. به قول پزشكان نمونه هایی مانند این مورد بسیار نادر هستند.
طبق گزارش مذكور گاهی اوقات به علت عفونت امكان دارد دندان درون بینی فرد بروید.

1397/12/14
14:47:11
5.0 / 5
4294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی