تحقیقات ژنتیك نشان داد؛

بررسی ژن های كوسه برای افزایش طول عمر انسان

بررسی ژن های كوسه برای افزایش طول عمر انسان بازار مقاله: كوسه های سفید بزرگ رنگ با اینكه ترسناك به نظر می رسند، اما گروهی از محققان با بررسی خصوصیت های ژنتیك آنها درصدد یافتن سرنخ های طول عمر بالای این حیوان هستند.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، كوسه های سفید دارای قابلیت های ژنتیكی خاصی هستند كه باعث می شود هم زخم های بدن آنها به سرعت التیام پیدا كند و هم این حیوانات در مقابل مبتلا شدن به انواع سرطان مقاومت بالایی داشته باشند.
كوسه ها از میلیون ها سال قبل در راس زنجیره غذایی اقیانوس ها قرار داشته اند و بدنشان از عصر دایناسورها تابحال تغییرات زیادی نداشته است. دانشمندان در مواردی موفق به شناسایی كوسه هایی شده اند كه تا ۴۰۰ سال عمر كرده اند.
اینكه بدن و ژن كوسه ها چگونه به چنین قابلیت های شگفت انگیزی مجهز شده است، مبحث یك تحقیق مشترك در دانشگاه های نوا، كورنل و موسسه Monterey Bay Aquarium است.
پژوهشگران این سه موسسه با استفاده از پیشرفته ترین ابزار و فناوری های موجود به این نتیجه رسیده اند كه ژن های كوسه ها از نظر ابعاد یك و نیم برابر بزرگتر از ژن های انسان هاست و توانایی آنها برای بازسازی و تعمیر دی ان ای های صدمه دیده و همین طور مقاومت دی ان ای های كوسه ها بسیار بیشتر از انسان هاست كه این امر مقاومت بدن این حیوانات در مقابل سرطان و بیماری های در رابطه با كهولت سن را زیاد می كند.
محققان همینطور موفق به شناسایی نوعی ژن خاص در بدن كوسه ها شده اند كه LINE نام دارند و نقش موثری برای بازسازی و تعمیر دی ان ای های صدمه دیده ایفا می كنند. دانشمندان مذكور هم اكنون بر روی ژن های خاص موجود در كوسه ها تحقیق می كنندكه وظیفه التیام زخم ها و متوقف كردن خون ریزی را بر عهده دارند.

1397/12/02
19:08:44
5.0 / 5
4473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی