یافته های تازه دانشمندان؛

هسته زمین از خود آن ۴ میلیارد سال جوان تر است

هسته زمین از خود آن ۴ میلیارد سال جوان تر است بازار مقاله: یافته های تازه دانشمندان نشان داده است هسته داخلی زمین تنها ۵۶۵ میلیون سال عمر دارد و این در شرایطی است كه عمر خود كره زمین از ۴.۵ میلیارد سال فراتر رفته است.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، بررسی های محققان دانشگاه راچستر كه با استفاده از برخی نمونه های كریستالی تازه كشف شده، انجام شده، نشان داده است كه هسته داخلی خیلی سخت كره زمین ۵۶۵ میلیون سال قبل شكل گرفته است.
پیش از این تصور می شد هسته كره زمین باید قدیمی ترین بخش آن باشد. اما حالا مشخص شده كه این تصور صحیح نیست. درونی ترین بخش كره زمین دارای دو قسمت است. یكی هسته داخلی و بسیار محكم درونی كه به شكل یك توپ است و دیگری یك لایه از آهن مذاب كه به دور هسته داخلی در حال گردش است.
در سال های اخیر دانشمندان در حال گمانه زنی در مورد عمر هسته داخلی كره زمین بوده اند و عمر آنرا بین نیم میلیارد تا ۲.۵ میلیارد سال برآورد كرده بودند، اما برای نخستین بار است كه این مساله با دقت بالایی تخمین زده می شود.
كریستال هایی كه به این برآورد كمك كرده اند از منطقه Sept-Îles در كبك جمع آوری شده اند و در درون آنها سوزن های مغناطیسی بسیار كوچكی وجود دارد كه در زمان مواجهه با میدان مغناطیسی زمین برای نخستین بار در همان حالت اولیه قفل شده اند. بررسی این سوزن ها برآورد تازه در مورد عمر هسته اصلی كره زمین را ممكن كرده است.

1397/11/11
21:19:50
5.0 / 5
4932
تگهای خبر: دانشگاه , دانشمند , كشف , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی