كشف باقیمانده جسد كاشف استرالیا در ایستگاه قطار لندن!

كشف باقیمانده جسد كاشف استرالیا در ایستگاه قطار لندن! بازار مقاله: باستان شناسان پس از حفاری یك مقبره متروك در زیر ایستگاه قطار یوستون لندن موفق به كشف باقیمانده اجساد كاپیتان متیو فلیندرز شده اند كه نخستین سفر اكتشافی به استرالیا را انجام داد.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، كاپیتان متیو فلیندرز در سال ۱۸۰۲ با دور زدن كره زمین برای نخستین بار موفق به كشف جزیره ناشناخته استرالیا شد و نام این جزیره بزرگ هم توسط وی انتخاب گردید.
شناسایی فلیندرز با استفاده از پلاك بزرگی صورت گرفت كه در مقبره وی وجود داشت. در این منطقه علاوه بر قبر این فرد حدود ۴۰ هزار قبر دیگر هم وجود دارد كه در جریان كوشش برای ساخت تاسیسات جدید راه آهن سریع السیر لندن شناسایی شده اند.
لندن شهری با قدمت ۲۰۰۰ ساله است و معمولا در جریان حفاری های مختلف به منظور ساخت و ساز در این شهر آثار تاریخی و مقبره های مختلفی شناسایی می شود. ایستگاه راه آهن یوستون هم كه در سال ۱۸۳۷ تاسیس شده در منطقه كمدن لندن قرار دارد و جزئی از خط اصلی ساحل غربی راه آهن انگلستان است. ایستگاه یوستون همینطور به متروی لندن (خط سیركل) و متروی زمینی لندن (خط واتفورد دی سی) هم متصل است.
كاپیتان فلیندرز كه در زمینه نقشه كشی هم تبحر داشت، با گردش به دور استرالیا در سال ۱۸۰۲ از جزیره بودن آن و هم كشف یك قاره جدید مطمئن شد. وی كه رهبری سه سفر تاریخی دریایی را در اوائل قرن نوزدهم میلادی بر عهده داشت، در سال ۱۸۱۴ و در ۴۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.

1397/11/09
23:34:25
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: كشف , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی