كشف ماهی كه بدون نیاز به اكسیژن زنده می ماند

كشف ماهی كه بدون نیاز به اكسیژن زنده می ماند بازار مقاله: گروهی از پژوهشگران در جریان انجام تحقیقاتی در خلیج كالیفرنیا موفق به شناسایی ماهی هایی شده اند كه در محیطی حدودا خالی از اكسیژن بدون هیچ مشكلی به حیات خود ادامه می دهند.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، قبل از این تصور می شد ماهی ها برای زنده ماندن به حداقلی از اكسیژن نیاز دارند، اما كشف جدید نشان داده است گونه هایی از ماهی ها می توانند در فضایی كه حدودا اكسیژنی در آن وجود ندارد، زنده بمانند.
كشف این ماهی ها در جریان تحقیقاتی انجام شده كه از سال ۲۰۱۵ آغاز گردیده است. برای شناسایی این ماهی ها از یك ربات اقیانوس نورد كنترل از طریق دور استفاده شده كه بیشتر از هزار متر در عمق آب فرو می رود. میزان اكسیژن در این بخش از آب های اقیانوسی جهان در پایین ترین حد خود در مقایسه با دیگر نقاط جهان است. همین مساله موجب می شود هیچ حیوانی در این شرایط قادر به تداوم زندگی نباشد.
تا به حال دوگونه ماهی در آب های خلیج كالیفرنیا شناسایی شده كه یكی گونه ای از گربه كوسه به نام Cephalurus cephalus و دیگری نوعی روده ماهی به نام Cherublemma emmelas می باشد. میزان اكسیژن محیطی كه ماهیان مذكور در آن زندگی می كنند تا ۴۰ برابر كمتر از مقدار اكسیژن مورد نیاز جهت زندگی ماهیان عادی است.
نكته جالب حضور گسترده ماهی های مذكور در مناطق كم اكسیژن و عدم تمایل آنها به حضور در نقاطی با اكسیژن بالاست. به نظر می آید همین مساله عامل اصلی بقای آنها و شكار نشدن این ماهی ها توسط ماهی ها و كوسه های بزرگتر باشد.

1397/11/02
17:04:36
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , فضا , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی