جهانگیری:

توسعه جدی ایران با علم و فناوری امكانپذیر است

توسعه جدی ایران با علم و فناوری امكانپذیر است بازار مقاله: معاون اول رئیس جمهور تاكید كرد: اگر ما به توسعه جدی ایران فكر می نماییم، این تنها به واسطه توسعه علم و فناوری امكانپذیر است.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی رازی كه در وزارت بهداشت برگزار شد، اشاره كرد: حالا در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و باوجود همه مشكلاتی كه تابحال وجود داشته، توفیقاتی در بخش پزشكی و سلامت كشور داشته ایم.
وی با اشاره به اینكه پس از انقلاب دستاوردهای كم نظیری داشته ایم، اظهار داشت: آنچه كه مهم می باشد این است كه در شرایط كنونی كشور بخش بهداشت و پزشكی در صدر قرار بگیرد، برای اینكه همین بخش جزو اصلی ترین كارها به حساب می آید.
معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: ما جامعه ای هستیم كه دستخوش تغییرات جدی می شویم و مسائل متعددی همچون جمعیت، سیاست، اقتصاد، فرهنگ، تغییرات سطح بین الملل دستخوش تغییرات می شوند. از طرفی جامعه ای هستیم كه با تهدیدهای جدی روبرو می شویم.
وی اظهار داشت: این تهدیدها در مرحله اول روی اصلی ترین مسائل ما دست می گذارد و بنا بر این ارتقاء و حفظ سلامت و بهداشت جامعه ای كه دستخوش تغییرات می شود، از مهمترین عوامل به حساب می آید. از این رو باید از جامعه مراقبت كرد كه سلامت جسمی و روانی آن تهدید نشود.
جهانگیری اضافه كرد: خوشبختانه در دستاوردهایی كه طی سال های گذشته داشته ایم، پزشكی ما در سطح ملی و بین المللی از خود یك شكوفایی علمی برجا گذاشته است كه قادر می باشد به پیشرفت برسد.
وی اشاره كرد: پیشرفت در حوزه پزشكی نمونه ای از دستاوردهای ملی و بین المللی ما شمرده می شود.
معاون اول رئیس جمهور اشاره كرد: دستاوردهای پزشكی كشور در دوران انقلاب، دفاع مقدس و پس از آن جزو بهترین دستاوردها بوده است.
وی اضافه كرد: اگر به صنعت هم نگاه نماییم یك زمانی ما وارد كننده بودیم اما حالا كارخانه ساز شده ایم و حتی در مناقصات بین المللی بعنوان كشور سازنده شركت می نماییم.
معاون اول رئیس جمهور تاكید كرد: اگر ما به توسعه جدی ایران فكر نماییم، جایی كه توسعه را محكم می كند همان علم و فناوری است.
وی افزود: با عنایت به فشارهایی كه به اقتصاد ما وارد شده و برای عبور از این شرایط سخت، اقتصاد مقاومتی را مطرح كرده ایم، می دانیم كه محور اصلی آن دانش بنیان شدن است؛ اقتصاد دانش بنیان متكی به مغز فرزندان كشورمان است.
جهانگیری با اشاره به اینكه آینده خوبی در دانشگاه های كشور دیده می شود، اظهار داشت: وزارت علوم، وزارت بهداشت، معاونت علمی بعنوان دستگاه های حكومتی و از طرف دیگر دانشمندان و بزرگان كشور مشغول كار علمی هستند تا بتوانند اقتصاد دانش بنیان را شكل دهند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه دو برنامه برای برون رفت از شرایط فعلی مطرح كرده ایم، اظهار داشت: دانشگاه ها می توانند برای رفع مشكلات كشور در این شرایط به خوبی عمل كنند، ۱۳ دانشگاه برتر موضوعات مهم كشور را كه در شرایط تحریم حائز اهمیت هستند مطرح نمودند و نتایج را به ما فرستادند. این نشان داده است دانشگاهیان در كنار دولت ایستاده اند تا بتوانند مشكلات را پشت سر بگذارند.
وی افزود: ما باید عزتمندانه این تحریم ها را مدیریت نماییم كه برای این مدیریت می توان از نخبگان استفاده نمود. نخبگان و صاحبنظران می توانند این دوره سخت را به خوبی مدیریت كنند.
جهانگیری در ادامه اشاره كرد: ما از نظام پزشكی قوی برخوردار هستیم كه به این واسطه باز می توانیم شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و تا حد زیادی به این مسئله خوشبین هستیم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه ۹۵ تا ۹۷ درصد داروهای كشور ساخت داخل هستند، اظهار داشت: ۵۰۰ میلیون دلار برای داروهای داخلی و یك میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارز به داروهای خارجی اختصاص یافته است. ما می توانیم این سه درصد را به تولید داخل برسانیم تا میزان فشار در این شرایط به كشور كمتر شود.
وی با اشاره به اینكه جامعه پزشكی كشور گروهی هستند كه ابزار علمی و دانشی دارند، اظهار داشت: این جامعه بزرگترین سرمایه اجتماعی كشور شمرده می شود كه برای عبور از تنگناها به این سرمایه ها نیاز داریم. ما باید قدردان این سرمایه باشیم.
جهانگیری اضافه كرد: فكر می كنم این توانمندی كه خدا در جامعه پزشكی قرار داده یك سرمایه بزرگ است. ان شاء الله خدا كمك نماید در بخش های علمی و اجتماعی به دستاوردهای بهتری برسیم.

1397/10/25
14:28:18
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تحقیق , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی