كمال خرازی:

ایران در راه توسعه علوم شناختی همگام با كشورهای پیشرفته

ایران در راه توسعه علوم شناختی همگام با كشورهای پیشرفته بازار مقاله: مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حوزه علوم شناختی اظهار داشت: فعالیت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در سطح كشور در مسیری است كه این حوزه را همگام با كشورهای پیشرفته پیش می برد.به گزارش بازار مقاله به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، كمال خرازی درباره فعالیت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی اظهار نمود: توسعه علوم و فناوری های شناختی در كشور مسئولیتی است كه این ستاد بر عهده دارد و برای تحقق آن اقداماتی را انجام می دهد كه پشتیبانی از فعالیت های اساتید و محققانی كه در حوزه های مختلف مشغول فعالیت هستند یكی از آنها است.
خرازی بیان كرد: بر این اساس ستاد از طرح و پروژه های تحقیقاتی آنها حمایت می كند تا شاهد توسعه فناوری های منتج از فعالیت آنها و تجاری سازی آن باشیم. در این صورت این فناوری در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.
وی تربیت نیروی انسانی در حوزه علوم شناختی را دیگر فعالیت ستاد دانست و اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف باز پشتیبانی از مراكز علمی در دستور كار ستاد قرار دارد تا رشته های مربوط با علوم شناختی در دانشگاه ها احداث شود كه بدین سان با آموزش دانشجویان و تحصیل آنها نیروی انسانی مورد نیاز كشور در این حوزه برای آینده تربیت شود.
وی اظهار داشت: معرفی علوم شناختی از راه چاپ كتاب، فیلم به مردم باز از اقداماتی است كه در ستاد انجام میگردد. البته برای ترویج این حوزه بزودی مركز علم مغز در باغ كتاب افتتاح میگردد تا عموم مردم بیشتر در جریان توانمندی های ذهنی و مغز خود قرار گیرند. بدین سبب فعالیت این ستاد در مسیری است كه پا به پای كشورهای پیشتاز در این حوزه حركت نماییم و ایران جایگاه ممتازی را در این حوزه كسب كند.
خرازی ابراز كرد: یكی از اولویت های ستاد توسعه فعالیت حوزه های چند رشته ای است تا تیم های بزرگی متشكل از اساتید رشته های مختلف در این زمینه تشكیل گردد. البته چندین گروه پیشرو وجود دارد كه در زمینه های مختلف همچون آموزش و پرورش، سلامت، توسعه ابزارهای نوین برای رفع بیماری و حوزه های مختلف صنعتی و دفاعی فعالیت می نمایند.

1397/10/11
15:17:53
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: آموزش , تحقیق , چاپ , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی