بهترین زمان برای عكاسی؛

سیاره زهره فردا از همیشه درخشان تر میگردد

سیاره زهره فردا از همیشه درخشان تر میگردد بازار مقاله: كارشناس نجوم از امكان رصد سیاره زهره آگاهی داد و اظهار داشت: فردا نهم آذرماه سیاره زهره درخشان تر از همیشه در آسمان نمایان خواهد شد در حالیكه امكان رصد و عكاسی از آن وجود دارد.علی آزادگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: سیاره زهره یكی از دو سیاره درونی منظومه شمسی است كه درونی بودن آن سبب میگردد فقط در اطراف خورشید دیده شود.
كارشناس نجوم با اشاره به اینكه سیاره زهره دارای چرخه هلال چشمگیر مانند ماه است، اضافه كرد: یعنی اگر با تلسكوپی مناسب سیاره زهره را چندین هفته زیر نظر بگیریم می بینیم كه گاهی هلالی نسبتا باریك است و گاهی نزدیك به حالت بدر.
وی افزود: همین وجود اهله برای سیاره زهره سبب میگردد كه درخشندگی آن متغیر باشد و بسته به بزرگی و كوچكی هلال و دور و نزدیك بودن به زمین و خورشید باشد.
آزادگان با اشاره به اینكه بنا بر این درخشنگی سیاره زهره كم و زیاد می شود، بیان كرد: این سیاره فردا نهم آذرماه در ساعت ۰۵: ۴۶ پگاه قابل رویت بوده و به حداكثر درخشندگی قرار می گیرد.
به گفته این كارشناس نجوم، این سیاره با قدر ۴.۷- می درخشد و از آنجایی كه خورشید ساعت ۰۷: ۲۴ طلوع خواهدنمود فرصت بسیار مناسبی برای مشاهده و عكاسی از زهره خواهد بود.
وی اظهار داشت: همین طور در فاصله ۵.۵ درجه از زهره ستاره سماك اعزل با قدر ۱ می ­درخشد.

1397/09/09
22:59:04
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی