همكاری سازمان فضایی اروپا و سازمان فضایی چین

همكاری سازمان فضایی اروپا و سازمان فضایی چین بازار مقاله: ایسنا نوشت: سازمان فضایی اروپا(ESA- European Space Agency) هم اكنون به صورت منظم فضانوردانی را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد، اما خود ناو كیهانی با قابلیت حمل انسان را ندارد بنابراین فعالیت های فضایی سرنشین دار این سازمان به همراهی با روسیه و آمریكا در چارچوب سفینه سایوز و ایستگاه فضایی بین المللی خلاصه می گردد.ظاهرا سازمان فضایی اروپا تصمیم گرفته پا را فراتر بگذارد و محدودیت فعلی را با انجام همكاری هایی با چین از بین ببرد و چنین به نظر می آید كه گام های عملی این همكاری با اعزام چند فضانورد و انجام تمرین های مشترك با كیهان نوردان چینی برداشته شده است چونكه برپایه تصاویر انتشار یافته توسط منابع خبری چین هم اكنون حداقل دو فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام های ماتیاس ماورر(Matthias Maurer) و سامانتا كریستو فورتی(Samantha Cristoforetti) با فضانوردان چینی در حال تمرین و آموزش هستند.
حتی در بعضی خبرگزاری های غیر رسمی چین صحبت از آن است كه ماتیاس ماورر در حال آماده شدن برای سفر احتمالی به ایستگاه فضایی چینی است.

ماورر طی مصاحبه ای گفته است: "اروپا هیچ سفینه ای برای پروازهای فضایی سرنشین دار مناسب ندارد، ازاین رو ما همیشه باید منتظر دعوت از جانب كشوری دیگر باشیم. هم اكنون ما مجبوریم تنها از ناو كیهانی سایوز استفاده نماییم اما در آینده امكان دارد به ایستگاه فضایی چینی پرواز نماییم و البته در این صورت باید زبان چینی ها را یاد بگیریم."
ماورر و همكارش سامانتا كریستوفورتی از چندی پیش برای تمرین های مشترك با فضانوردان چینی به استان شاندونگ چین رفتند تا در آموزش فرود اضطراری در آب با آنان همراه شوند. فضانورد ESA ماتیاس ماورر با همتایان چینی خود، لیو بومینگ(Liu Boming) و یه گوانفو(Ye Guangfu) در این تمرین ها شركت داشتند.

این تمرین ها بخشی از همكاری فزاینده بین دفتر مهندسی پروازهای فضایی سرنشین دار چین(CMSE- China Manned Space Engineering Office) و سازمان فضایی اروپا در زمینه پروازهای سرنشین دار است كه می تواند یك روز به ماموریت مشترك فضانوردان اروپایی و چینی ها به ایستگاه فضایی چین منجر شود.
انتظار می رود استقرار تیانه(Tianhe)-به معنای هماهنگی آسمان ها- نسل دوم ایستگاه فضایی چین در حدود سال 2020 با پرتاب بخش مركزی آن آغاز و تا حدود 2022 با اضافه شدن دو بخش ویتیان(Wentian) ) - به معنای جستجوی آسمان - و منگ تیان(Mengtian)- به مفهوم رویاهای آسمان- تكمیل شود.5656

1397/06/20
13:38:30
5.0 / 5
4821
تگهای خبر: آموزش , شركت , فضا , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی