خوش بینی دانشمندان درباره وجود سیاره ۹ علی رغم دیده نشدن

خوش بینی دانشمندان درباره وجود سیاره ۹ علی رغم دیده نشدن بازار مقاله: ستاره شناسان خویش را قانع كرده اند كه سیاره 9 پشت مشتری وجود دارد. «سورهود موری» از دانشگاه توكیو می گوید: هر بار كه عكسی از عالم می گیریم امیدوار می شویم سیاره 9 را پیدا نماییم تا وجود آن را ثابت نماییم.
به گزارش بازار مقاله به نقل از خبر آنلاین، مایكل براون از انستیتو تكنولوژی كالیفرنیا می گوید: بسیار خوش بینم كه بالاخره یك نفر سیاره 9 را پیدا می كند اما كارشناسان می گویند برای ابزارهای شكارچی این سیاره هنوز نامرئی است.
ناسا می گوید: امكان دارد در لبه یخ زده بیرون از منظومه شمسی در تاریكی پنهان شده است و در یك سوی منظومه شمسی است كه ما قادر به دیدن آن نیستیم و از مدار ما گریخته باشد.
سیاره 9 سیاره یخی 10 برابر زمین است كه در ناحیه بیرونی سامانه خورشیدی است.
{احتمال وجود این سیارهٔ فرانپتونی در ۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۶با اعلام نتیجه های بررسی رفتار گروهی از اجرام كمربند كویپر بسیار بیشتر شد. پژوهش گران كنستانتین باتیگین و مایكل براون در مؤسسه فناوری كالیفرنیا (Caltech) شواهد غیر مستقیم بیشتری از سیارهٔ ۹ بر مبنای یك مدل جدید علمی از مدار غیرمعمول چند جرم فرانپتونی دیگر عرضه كردند. فرض بر این است كه سیارهٔ ۹ در راه یك مدار بسیار بیضوی به دور خورشید، با دورهٔ مداری از ۱۰٬۰۰۰ تا ۲۰٬۰۰۰ سال زمینی می چرخد.}


5656


1397/06/13
13:54:47
5.0 / 5
5245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی