برگزاری مسابقه بهترین چاپ سه بعدی خانه های مریخ توسط ناسا

برگزاری مسابقه بهترین چاپ سه بعدی خانه های مریخ توسط ناسا بازار مقاله: ناسا مسابقه طراحی بهترین چاپ سه بعدی برای خانه های مریخ را برگزار كرد.
به گزارش بازار مقاله به نقل از خبر آنلاین، آژانس فضایی آمریكا با تعریف استراتژی جدیدی برای حضور در سیاره سرخ، 5 برنده را از چالش موسوم به 3D-Printed Habitat Challenge برگزید تا بتواند بهترین خانه برای فضانوردان در مریخ را با استفاده از آن بسازد.
18 تیم برای طراحی مدل مجازی از خانه های سه بعدی در مریخ در مرحله اول برگزیده شده و كار خویش را عرضه دادند.
این تیم ها با استفاده از موادبازیافت شده از سنگ های مریخی تشویق به ساخت شده (درواقع از آن ها خواسته شده تا با سنگ های مریخ خانه سه بعدی ساخته شود) و به هر برنده 20 هزار دلار جایزه داده شد.
ایده اصلی این است كه یك ربات مجهز به چاپ سه بعدی به مریخ اعزام شده و سپس بتواند خانه تعریف شده را پیش از حضور فضانوردان ساخته و آماده كند.
یك باغ غذا و اكسیژن، و خانه هایی با سقف های خمیده بخشی از این پروژه است كه در مسابقه برندگان آن مشخص شدند.
«مونسی رومن» مدیر پروژه چالش ساخت خانه سه بعدی در مریخ عنوان نمود بهترین زمان برای استقرار چنین خانه هایی در سیاره سرخ 2030 است.
فاز بعدی ساخت رباتی است كه بتواند خانه های برگزیده شده در چالش را به صورت واقعی روی زمین بسازد و بعداً این ربات قادر باشد تا در مریخ چنین كار مشابهی را هم انجام دهد.
برنده نهایی 2 میلیون دلار جایزه خواهد گرفت.


5656


1397/05/26
12:48:45
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: چاپ , فضا , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی