كدام ویتامین را بخوریم تا جزئیات خواب دیشب را به خاطر بیاوریم؟

كدام ویتامین را بخوریم تا جزئیات خواب دیشب را به خاطر بیاوریم؟ بازار مقاله: محققان می گویند اگر بدن ویتامین B-6 به اندازه كافی داشته باشد، انسان قادر است تا جزئیات خوابی كه دیده است را به خوبی به یاد بیاورد.
به گزارش بازار مقاله به نقل از خبر آنلاین، دكتر «دِن هولم آسپی» از دانشگاه آدلاید و همكاران در استرالیا بر مبنای آزمایشی كه كردند متوجه شدند كه دادن قرص ویتامین بی 6 پیش از خواب می تواند كمك نماید تا فرد موردنظر بعد از بیدار شدن، جزئیات خوابی كه دیده است را به یاد بیاورد.
آن ها 100 نفر را با متوسط 27.5 سال برگزیده و به مدت 5 روز افراد را به 3 دسته تقسیم كرده و به دسته اول قرص بی 6 پیش از خواب (240 میلی گرم) و به دسته دوم ویتامین ب كمپلكس شامل بی 6 و سایر ویتامین های B و به دسته سوم هم دارونما (پلاسیبو) دادند، بدون اینكه آن ها بفهمند به كدام یك چه دارویی داده اند.
نتیجه این شد كه مصرف كنندگان قرص بی 6 جزئیات بیشتری از خواب های خویش را به یاد آوردند.
بنیاد ملی خواب «تصورات ناخودآگاه حاوی صدا، تصویر و سایر احساسات همراه» را بعنوان خواب/ dream تعریف كرده است. هر شب ما بین 4 تا 6 بار خواب می بینیم اما اغلب تمام آنچه دیدیم را نمی توانیم به یاد بیاوریم و یا به صورت مبهم آن را به خاطر می سپاریم. (ماهی، مرغ، گوشت، سبزیجات، سیب زمینی به صورت طبیعی ویتامین بی 6 دارند.)
گفتنی است یافته های این پژوهشگران در مجله علمی Perceptual and Motor Skills به چاپ رسیده است.


5656


1397/02/12
14:20:13
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی