ابوترابی فرد:

لزوم برخورداری از مدیریت استراتژیك در رسیدن به اهداف كشور

لزوم برخورداری از مدیریت استراتژیك در رسیدن به اهداف كشور بازار مقاله: عضو هیئت عالی حل اختلاف اظهار داشت: لازم است برای رسیدن به اهداف كشور و ساختن آینده، تفكر و مدیریت استراتژیك را در پیش بگیریم.به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، سیدمحسن ابوترابی فرد عضو هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه و امام جمعه موقت تهران در افتتاحیه یازدهمین كنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیك كه امروز در كتابخانه ملی ایران برگزار شد، اظهار داشت: بحث تفكر استراتژیك، تفكر و مدیریت و برنامه ریزی راهبردی، واژه ها و عناوینی هستند كه امروزه به صورت جدی مورد توجه صاحبنظران خصوصاً مدیران موفق و كارآفرینان موثر در خلق ایده قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: چند صباحی است كه در ایران با این واژه ها، انس پیدا كرده ایم. به صورتی كه در مجامع علمی و دانشگاهی به صورت جدی به آن پرداخته می گردد.
ابوترابی فرد با اشاره به اینكه در عرصه مدیریت كشور و بنگاه ها تفكر راهبردی و برنامه ریزی های استراتژیك باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح كرد: در قرآن هم به این مقوله تاكید شده است؛ در قرآن انسان به سمت این تفكرات دعوت شده است.
به گفته وی خدا دو تفكر استراتژیك و سطحی و بدون عمق را در این كتاب آسمانی مقایسه كرده است.
وی اضافه كرد: گروهی از انسانها هستند كه از تفكر استراتژیك محرومند اما عده ای دیگر دارای قدرت اندیشه هستند. گروه اول ظاهر دنیا را می بینند و نمی توانند فراتر از شهوات و ظواهر زودگذر نگاه و اندیشه ای داشته باشند اما گروه دوم افق ها را می بینند.
عضو هیئت عالی حل اختلاف تاكید كرد: كسی كه تفكر راهبردی دارد، آینده نگر است. این افراد علاوه بر تفكر صحیح، اراده ای برای رسیدن به ایده خود دارند و در این مسیر تلاش فراوانی می كنند؛ اگر با تفكر استراتژیك می خواهید به افق دست یابید نیازمند اراده هستید زیرا ارزش هر انسان به اراده اوست.
وی با تاكید بر تلاش مبتنی بر علم و دانش تصریح كرد: قدم های دانش محور هم نیاز به تلاش و تلاش دارد زیرا تلاش باید متناسب با هدف گذاری باشد.
ابوترابی فرد با اشاره به اینكه مدیران ما فاصله شان نجومی است، اظهار داشت: تا این فاصله را كم نكنیم، تحولی در كشور رخ نمی دهد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به پیروزی های چند دهه پس از انقلاب تصریح كرد: اینها همه ثمره تفكرات استراتژیك است. قدرت دفاعی وسیاسی كشور نتیجه این تفكرات است؛ ما هم اكنون به تفكر راهبردی در عرصه اقتصادی، فرهنگی، دست یافتیم.

1396/12/16
18:15:08
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: علم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی