دانش بنیان صادرات محور رویکرد وزارت صمت برای نفوذ فناوری

دانش بنیان صادرات محور رویکرد وزارت صمت برای نفوذ فناوری به گزارش بازار مقاله، معاون هماهنگی و کسب و کار وزارت صمت اظهار داشت: ما هیچ راهی نداریم جز این که کشور را به سمت دانش بنیان صادرات محور سوق دهیم و برای تحقق آن نیاز است تا مرزهای صادراتی کشور توسعه داده شود که مهم ترین پیشران آن هم شرکتهای دانش بنیان هستند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، فولادگر امروز در نشست فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک رویکرد وزارت صمت را توسعه فعالیتهای دانش بنیان عنوان نمود و اضافه کرد: ازاین رو صنعت دانش بنیان محل تمرکز ماست و در این خصوص شعار «صنعت دانش بنیان صادرات محور» را برای خود تعریف کردیم و در جهت کیفی شدن دانش بنیان و خلق و توسعه بازار اقدام کردیم.
وی افزود: هدف رویکرد صنعت دانش بنیان ما اینست که شرکت ها در حوزه تحقیق و توسعه وارد شوند، هر چند که اقدام دشواری است و اعتبارات زیادی را می طلبد.
فولادگر درآمد شرکتهای مجموعه صمت را بیشتر از ۵۰۰ همت دانست و خاطرنشان کرد: اگر ۳ درصد از این اعتبارات را به دانش بنیان ها اختصاص دهیم می تواند تحولات عظیمی را در این عرصه رقم بزند.
معاون هماهنگی و کسب و کار وزارت صمت خلق بازارهای داخلی را یکی دیگر از نگاههای وزارت صمت برای دانش بنیان شدن صنعت کشور عنوان نمود و اضافه کرد: ضروری است محصولات شرکتهای دانش بنیان به سبد خرید دستگاه ها اضافه شود. علاوه بر این ها، خلق بازارهای بین المللی از دیگر نگاههای ما در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور است.
وی ضمن اشاره به حجم صادرات و واردات با اشاره به اینکه هر چه فاصله این دو از یکدیگر کمتر شود، ما به دانش بنیان شدن بیشتر نزدیک می شویم، اظهار داشت: به دنبال انعقاد تفاهمنامه ای با ستاد نانو، کارگروه ملی صنعت دانش بنیان شکل گرفته است. این کارگروه متشکل از وزارت صمت، وزارت اقتصاد، وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری است و به تازگی بانک مرکزی به این کارگروه اضافه شده است.
معاون هماهنگی و کسب و کار وزارت صمت اضافه کرد: ابرچالش کشور در حوزه دانش بنیان ها اینست که دولت نقش خویش را در این عرصه پیدا نکرده است و ما احتیاج به هماهنگی میان دستگاه ها برای مواجهه با شرکتهای دانش بنیان داریم.
وی تصریح کرد: ما بعنوان حاکمیت این وظیفه را داریم که بگونه ای مسائل را پیگیری نماییم که به سمت صنعت دانش بنیان صادرات محور حرکت نماییم.
فولادگر افزود: ما هیچ راهی نداریم جز این که کشور را به سمت دانش بنیان صادرات محور سوق دهیم و برای تحقق آن نیاز است تا مرزهای صادراتی کشور توسعه داده شود که مهم ترین پیشران آن هم شرکتهای دانش بنیان هستند.
1403/04/20
17:59:43
5.0 / 5
52
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی