انتشار رتبه بندی رسانه های جهان در سال ۲۰۲۳

انتشار رتبه بندی رسانه های جهان در سال ۲۰۲۳ بازار مقاله: به گزارش بازار مقاله، مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، نتایج رتبه بندی رسانه های جهان در سال ۲۰۲۳ موسسه سایمگو را اعلام نمود.به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، سایمگو (SCImago)، موسسه پژوهشی در اسپانیا است که به رتبه بندی موسسه ها و پژوهشگاه های علمی می پردازد.

به تازگی، سایمگو علاوه بر موسسه های علمی، به رتبه بندی رسانه های جهان هم پرداخته و دو دوره از آنرا از سال ۲۰۲۲ منتشر نموده است. این رتبه بندی با عنوان "رتبه بندی رسانه های جهان" انتشار یافته است. هدف از انتشار این نقشه، کشف، شناسایی، ارزیابی و مقایسه توسعه دیجیتال، موقعیت و رهبری شرکتهای روزنامه از نظر شهرت در وب است.
شاخص های به کار رفته در رتبه بندی رسانه های جهان
به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، شاخصهای زیادی برای این رتبه بندی به کار رفته است، اما مهم ترین این شاخص ها عبارتند از:
۱. امتیاز اقتدار: کیفیت کلی وبسایت و تاثیر آن بر سئو اندازه گیری می شود. این امتیاز برپایه تعداد بک لینک ها، دامنه های ارجاع دهنده، ترافیک جستجوی ارگانیک و بقیه داده ها محاسبه می شود.
۲. رتبه بندی دامنه (AHREFS): با قدرت و اقتدار یک وبسایت اندازه گیری می شود. این امتیاز با میزان بک لینک های یک سایت، پست ها در شبکه های اجتماعی و بقیه داده های مرتبط محاسبه می شود.
۳. جریان استنادی (MAJESTIC): بازتابی از تعداد لینک هایی است که به یک وبسایت معین انجام شده است؛ با صرف نظر از این که لینک ها کیفیت خوب یا ضعیفی دارند.
۴. جریان اعتماد (MAJESTIC): کیفیت پیوندهایی که به یک وبسایت شده را اندازه گیری می کند. هرچه میزان جریان اعتماد بیشتر از جریان استنادی باشد نشان دهنده کیفیت لینک های بالاتر است.
هرکدام از این شاخص ها امتیازی برابر با ۲۵ درصد دارند.
معرفی برترین رسانه های جهان برپایه رتبه بندی سایمگو
براین اساس «گاردین»، «نیویورک تایمز» و «یو اس تودی» به ترتیب از کشورهای انگلستان، آمریکا و آمریکا در رتبه های اول تا سوم قرار گرفته اند. زبان هر پنج رسانه برتر جهان هم انگلیسی است.جدول ۱. برترین رسانه های جهان برپایه رتبه بندی سایمگو
معرفی برترین رسانه های ایران برپایه رتبه بندی رسانه های جهان توسط سایمگو
برپایه معیارهای مطرح شده در رتبه بندی رسانه های سایمگو، ۸ رسانه از ایران در این رتبه بندی حضور دارند.
براین اساس «همشهری»، «تهران تایمز» و «جام جم» به ترتیب در رتبه اول تا سوم کشور در رتبه بندی رسانه های جهان قرار گرفته اند.جدول ۲، برترین رسانه های ایران برپایه رتبه بندی رسانه های جهان توسط سایمگو

از این ۸ رسانه فقط «تهران تایمز» به زبان انگلیسی منتشر می شود. رسانه «شرق» هم به زبان های انگلیسی، عربی و فارسی منتشر می شود. «خبر ورزشی» تنها رسانه تخصصی ورزش در بین هشت رسانه برتر ایران است.

منبع:

1402/03/12
13:53:23
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی