در یك مطالعه جدید بررسی شد؛

سلول های سرطانی زبان الکتریکی دارند

سلول های سرطانی زبان الکتریکی دارند بازار مقاله: بازار مقاله: یک مطالعه جدید ادعا می کند که سلول های سرطان سینه ممکنست یک زبان الکتریکی داشته باشند که شناخت این مساله در نهایت می تواند به درمان این سرطان کمک نماید.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پژوهشگران کالج سلطنتی لندن در پژوهش جدیدی کشف کرده اند که غشای سلول های سرطان سینه دارای ولتاژهای متفاوتی هستند که اطلاعاتی را در مورد رشد و انتشار آنها ارائه می دهد.
در بیانیه مطبوعاتی این گروه آمده است: این مطالعه با همکاری موسسه تحقیقات سرطان لندن می تواند به ما کمک نماید تا بفهمیم سلول های سرطانی چگونه تصمیم می گیرند چه زمانی تکثیر شوند و به کجا گسترش یابند.
این مطالعه جدید در مجله Communications Biology انتشار یافته و کشف کرده است که سلول های سرطان سینه بسیار شبیه به نورون ها عمل می کنند.
چندین ناهنجاری بیوالکتریک در سلول ها به سبب مبتلاشدن به سرطان رخ می دهد. به عنوان مثال، غشای سلولی که سلول ها را احاطه کرده است، بار مثبت بیشتری نسبت به غشای سلولی سالم دارد.
دانشمندان می گویند که این ممکنست به یک شبکه ارتباطی الکتریکی بین سلول های سرطانی اشاره داشته باشد که می تواند روزی یک هدف برای تشخیص این اختلال باشد و به توسعه درمان های جدید بالقوه منجر شود.
دکتر آماندا فراست یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه از دپارتمان مهندسی زیستی دانشکده سلطنتی لندن می گوید: زمانی که سلول های سالم، سرطانی می شوند، تغییراتی که متحمل می شوند می تواند به رشد و گسترش آنها کمک نماید. به عنوان مثال ما می دانیم که ژن های خاصی که تکثیر سلولی را کنترل می کنند، می توانند از کار بیفتند و موجب رشد غیرقابل کنترل سلولی شوند.
وی ادامه داد: ما هنوز نمی دانیم چرا ولتاژ غشاها در سلول های سرطانی نوسان می کند، اما کشف ما که با همکاری هیجان انگیز مهندسان و زیست شناسان امکان پذیر شد، درهایی را به روی کارهای بعدی باز می کند که می تواند به ما در درک بهتر شبکه های سیگنال دهی سرطان و رشد تومور کمک نماید.
چشمک سیگنال های الکتریکی
هشت رده سلولی سرطان سینه و یک رده سلولی سالم توسط پژوهشگران برای رشد سلول ها و ارزیابی ولتاژ استفاده شد. آنها از میکروسکوپی استفاده کردند که در ابتدا برای ثبت فعالیت الکتریکی در سلول های مغز طراحی شده بود تا ولتاژ غشای سلولی آنها را ثبت کند و سپس از فناوری یادگیری ماشینی برای طبقه بندی و تعیین سیگنال ها استفاده کردند.
در نهایت مشخص شد که ولتاژ غشای سلول سرطانی در نوسان است. پژوهشگران می گویند سیگنال های الکتریکی که بنظر می رسد چشمک می زنند و موج دارند، ممکنست سلول هایی درحال ارتباط باشند، بااینکه پژوهش های بیشتری لازم است.
سپس تترودوتوکسین(Tetrodotoxin) که یک نوروتوکسین قوی است که کانال های سدیم را مهار می کند تا سلول های عصبی را از تولید بار الکتریکی بازدارد، افزوده شد. پژوهش های قبلی نشان داده است که این کانال های سدیم برای تهاجم سلول های سرطانی ضروری هستند.
پژوهشگران کشف کردند که تترودوتوکسین نوسانات ولتاژ در سلول های سرطانی را که تا حد زیادی شبیه به تاثیری است که بر سلول های عصبی می گذارد، کم می کند. بگفته پژوهشگران این کشف ممکنست به رویکرد های درمانی جدید برای جلوگیری از رفتار و ارتباطات سلول های سرطانی منجر شود.
پروفسور کریس باکال استاد مورفودینامیک سرطان و یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: این نخستین بار است که چنین نوسانات سریعی را در فعالیت الکتریکی در سلول های سرطان سینه مشاهده می نماییم. بنظر می رسد سلول های سرطانی سینه نوعی زبان الکتریکی به وجود آورده است. ما هنوز نمی دانیم که این زبان چقدر پیچیده است، اما می تواند به سلول های سرطانی اجازه دهد تا اطلاعات مربوط به مواد مغذی نزدیک یا محیط های متخاصم را در فواصل دور منتقل کنند و در نهایت بقای تومور را بالا برند.
وی ادامه داد: از بین تمام سلول های بدن، ما به طور معمول سلول های تحریک پذیر مغز یا قلب را با فعالیت الکتریکی مرتبط می دانیم. پژوهش های ما نشان میدهد که یک شبکه سیگنال الکتریکی پنهان در بین سلول های سرطانی ممکنست نقشی کلیدی در رفتار سلول های سرطانی همچون ارتباط با یکدیگر داشته باشد. ما همین طور از قبل می دانیم که گسترش سرطان، علت اصلی مرگ ناشی از سرطان است که توسط فعالیت الکتریکی تسهیل می شود.1401/08/25
08:16:50
5.0 / 5
210
تگهای خبر: استاد , پروفسور , پژوهش , تحقیق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی