جان ایران رونمایی گردید

جان ایران رونمایی گردید بازار مقاله: مراسم رونمایی از کتاب «جان ایران» که شرح اقدامات دولت سیزدهم در مقابله با همه گیری کروناست، روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه در نمایشگاه کتاب تهران اجرا شد.


به گزارش ایسنا، در این مراسم، ایّوب نصیری، مدیرکل پژوهشگاه دفتر ریاست جمهوری درباره علت اصلی انتشار این کتاب اظهار داشت: برخلاف دولت های پیشین که تنها در ماه های آخر به تهیه و تولید مستند اقدامات شان می پرداختند، در این دولت، رییس جمهور تاکید بسیاری بر ثبت مستندها از شروع کار داشتند.
سعید نجباء، دانشجوی دکترای دانشگاه تهران و پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) نیز در توضیح و معرفی این کتاب اظهار داشت: کتاب «جان ایران» در هسته سلامت مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) و با همکاری اداره کل پژوهش و اسناد نهاد ریاست جمهوری تهیه شده است. مخاطب این کتاب که شرح اقدامات را بصورت جمع بندی شده آورده، عموم مردم هستند که به طور معمول بوسیله رسانه ها در جریان قرار می گیرند.
نجباء افزود: روش جمع آوری اطلاعات موجود در این کتاب، بوسیله بررسی، استخراج و دسته بندی محتوا و مصوبه های ستاد و کمیته های ملی مقابله با کرونا و دستورالعمل های بهداشتی و... بوده است. همین طور گزارش چهار بخش اصلی دارد؛ اصول و رویکردها، روزشمار مدیریت بحران کرونا، راهبردها و اقدامات ویژه در مقابله با کرونا.


محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم ضمن اشاره به "استقبال مردم از نمایشگاه کتاب" اظهار داشت: مهم ترین نگاه دولت این است که با اقناع، مردم را همراه کند. در شهریورماه که دولت آغازبه کار کرد، رییس جمهور اصرار داشتند تا از مهرماه مدارس و دانشگاه ها باز شوند. ما با افکارسنجی متوجه شدیم که بیش از ۸۴ درصد از مردم به سبب ترس از مبتلاشدن به ویروس کرونا، با بازگشایی مراکز آموزشی مخالف اند. همان حین ما کار فشرده ای را درکمیته اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع کردیم. روزنامه ایران، خبرگزاری ها و رسانه های مختلف همچون رسانه ملی نیز با ما همراه شدند، برنامه ای تنطیم کردند و هم زمان با واکسیناسیون سراسری در آبان ماه، ورق برگشت و ۶۳ درصد از جامعه آماری ما با بازگشایی موافقت کردند. طبق آخرین پیمایش، ۸۵ درصد از عملکرد دولت در بازگشایی مدارس رضایت داشتند.
وزیر ارشاد در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: "اصلاح نظام پرداخت یارانه ای کشور" کاری بود که دیر یا زود باید انجام می گرفت. دولت سیزدهم پای کار آمده و در زمانی که هیچ کس حاضر نبود در ایام اول کار دولت، چنین وظیفه سختی را بپذیرد، آنرا پذیرفته است. هم اکنون، تمام شبکه های خارجی و رسانه های معاند می خواهند کشور ناآرام باشد. اما کشور باید از این شرایط ناعادلانه پرداخت یارانه بیرون رود و دولت پیش از شروع طرح، واریزی های یارانه ای را پرداخت کرد.


همچنین بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تجلیل و تشکر از زحمات کادر پزشکی و درمان درباره اهمیت به تصویر کشیدن زحمت این قشر توسط جامعه هنری، اظهار داشت: تاریخ ایران به ویژه پس از انقلاب در سال ۱۳۵۷، پر از حماسه های بزرگ بود. حماسه مقابله با کرونا بایستی از ابعاد مختلف مورد تحلیل قرار بگیرد. درگیری کرونا، یک پیشامد جهانی بود و در تمام کشورها صورت گرفت. این ویروس بصورت یکسان به همه کشورها هجوم برد اما ما از نظر امکانات و تجهیزات با دنیا نابرابر بودیم و این نابرابری در مقابله با بیماری نقش مستقیم داشت. در ایام پاندمی، کادر درمان همیشه در صحنه بود؛ هم خود اعضای کادر و هم خانواده های شان. حالا انتظار می رود که هنرمندان و اصحاب رسانه، حماسه آنها را به همگان نشان دهند.
عین اللهی افزود: نقش مردم و نیروی انسانی در مقابله با کرونا اهمیت زیادی دارد. «ایرانِ قوی» یک شعار نیست. درواقع زمانی ست که «مردم» وارد صحنه می شوند، که در دنیا اتفاق نیفتاد. در دولت سیزدهم با دستور رییس جمهور، سیل واکسن به کشور وارد شد و با درخواست از مردم، همگی بصورت سیل آسا واکسن زدند. ما اگر تنها با پرسنل خود می خواستیم واکسیناسیونِ گروه ها را تکمیل نماییم، بیش از دوسال طول می کشید، اما با با کمک مردم در مدت زمان کوتاهی صورت گرفت. در این میان، بودند کشورهایی که امکانات و تجهیزات داشتند، ولی مردم را نداشتند. حرکت و کمک مردم یک شاخص است. ما امروزه شش مرکز تولید واکسن داریم. با واکسن های تولیدشده، آمار ما تک رقمی شد. اما برخی از کشورهای مختلف جهان، همچنان آمار مرگ ومیرشان بالاست.


در این مراسم علی رمضانی(سخنگو و قائم مقام سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران)، عباس هنرمند(معاون ارتباطات دفتر ریاست جمهوری)، محمدعلی زلفی گُل(وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) و تعدادی از اهالی رسانه نیز حضور داشتند.
منبع:

1401/02/28
22:30:14
5.0 / 5
212
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی