وزیر بهداشت:

دانشگاه ها در حوزه دانش بنیان فعال باشند

دانشگاه ها در حوزه دانش بنیان فعال باشند آذربایجان شرقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: به معاونین فناوری دانشگاه ها سفارش کردیم که در بخش دانش بنیان ها فعال باشند و حداقل یک واحد دانش بنیان برای دانشگاه ها در نظر گرفته شود.بهرام عین اللهی روز پنجشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه، در حاشیه گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در امتداد برگزاری این گردهمایی کارهای خیلی خوبی در کشور انجام شد و امیدواریم شاهد نتایج خوبی باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به رشد مراکز تحقیقاتی اظهار داشت: توجه به تولید در عرصه ی پژوهش و فناوری و استفاده از توان تمامی اساتید و دانشجویان در عرصه های پژوهشی و فناوری در این گردهمایی مورد تاکید قرار گرفت.

وی از برگزاری سمینار روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور طی هفته آتی آگاهی داد و اظهار داشت: هفته ی آینده نیز سمینار روسای کل دانشگاه ها را خواهیم داشت و این جلسه مقدمه ای برای این مهمست.

عین اللهی اشاره کرد: در وزارت بهداشت پیشرفت بسیار زیادی در حوزه ی دانش و علم بشری انجام شده است، نمونه ی آن در زمان شیوع ویروس کرونا بود که جزو کشورهای پیشتاز در پیش گیری از شیوع ویروس کرونا بودیم.

وی همین طور تصریح کرد: دانشمندان و دانشگاه ها در همه ی حوزه ها کار و پیشرفت می کنند که امیدوار هستم با این جلسات پیشرفت ما بیشتر شود.

وی با تاکید بر دانش بنیان شدن دانشگاه ها، افزود: امروزه اگر دانشگاه علوم پزشکی واحدهای دانش بنیان نداشته باشند با کم و کاستی مواجه خواهند شد و باید بر روی آن کار شود و انجمن های علمی در دانشگاه ها در قسمت دانش بنیان فعال باشند و به جایی برسند که به واردات نیاز نداشته باشیم.

وزیر بهداشت در آخر اشاره کرد: تسهیلات و صندوق های ویژه ای برای پشتیبانی از مجموعه های دانش بنیان در نظر گرفته شده است و مسائل مرتبط حمایتی هفته آتی تقدیم هیات دولت می شود.
1401/02/22
22:57:17
5.0 / 5
167
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی