هواپیمای فوق سریع چین برای سفرهای فضایی

هواپیمای فوق سریع چین برای سفرهای فضایی یک شرکت چینی می خواهد یک هواپیمای فضایی را توسعه دهد که می تواند مسافران را با سرعت بسیار بالا به فضا ببرد و به زمین بازگرداند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک شرکت چینی درحال ابداع یک هواپیمای فضایی فوق سریع است که می تواند مسافران را به فضا ببرد و به زمین بازگرداند.
موشک معروف به "تیانژینگ" (Tianxing) که به صورت عمودی بلند می شود، به یک هواپیمای کوچک مسافربری متصل است و هنگامی که به ارتفاع کافی برسد، هواپیما از آن جدا می شود و با سرعت حدود ۲۶۰۰ مایل در ساعت به فضا فرستاده می رود. موشک بعد از جدا شدن هواپیما می تواند به زمین بازگردد و برای پرتاب بعدی آماده شود.


شرکت حمل و نقل فضایی مستقر در پکن از سال ۲۰۱۸ به توسعه این هواپیمای فضایی مشغول بوده و آنرا بعنوان یک موشک بالدار توصیف می کند که مقرر است در سال ۲۰۲۵ پرتاب شود.
پروازهای آزمایشی نشان داده اند که موشک مادر می تواند با موفقیت از زمین بلند شود و روی زمین فرود بیاید. آزمایش های کامل این هواپیمای فضایی در سالهای آینده انجام خواهند شد.


اگر این هواپیمای فضایی به درستی کار کند، با حداکثر سرعت ۲۶۷۱ مایل در ساعت حرکت می کند و می تواند در عرض یک ساعت از لندن به نیویورک برسد.
شرکت سازنده در اطلاعیه ای اعلام نمود: آن چه ما درحال توسعه آن هستیم، موشکی بالدار است که حمل و نقل از نقطه ای به نقطه دیگر را با سرعت بالا انجام می دهد.
جزئیاتی در ارتباط با قیمت منتشر نشده است؛ باآنکه سازندگان انتظار دارند که هزینه آن کمتر از هزینه پرتاب موشک و به صورت قابل توجهی سریع تر از پرتاب یک هواپیمای سنتی باشد.
سازندگان قصد دارند اولین آزمایش زمینی کامل هواپیما را در سال آینده انجام دهند. اولین پرواز بدون سرنشین در سال ۲۰۲۴ و اولین پرواز دارای سرنشین هواپیما در سال ۲۰۲۵ صورت خواهد گرفت.


همینطور آنها درحال کار کردن روی یک نسخه مداری از هواپیمای فضایی هستند که مقرر است در سال ۲۰۳۰ پرتاب شود و مسافران را قبل از بازگشت به هر نقطه از زمین به مدار ببرد تا آنها بتوانند دور این سیاره بچرخند.
این شرکت در سال گذشته، ۴۶/۳ میلیون دلار بودجه برای توسعه هواپیمای فضایی مافوق صوت جمع آوری کرده است.
منبع:

1400/11/08
20:17:46
5.0 / 5
321
تگهای خبر: شركت , فضا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی