آموزش رانندگی به ماهی قرمز !

آموزش رانندگی به ماهی قرمز ! تعدادی از پژوهشگران در مطالعه اخیرشان توانستند به چند ماهی قرمز آموزش دهند که چگونه با حرکت در یک مسیر خاص یک آکواریوم رباتیک را روی زمین حرکت دهند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، در یکی از عجیب ترین آزمایش های علمی که تابحال انجام شده است، محققان به چند ماهی قرمز آموزش دادند تا یک مخزن رباتیک را در اطراف یک اتاق حرکت دهند.
دانشمندان طی این مطالعه آزمایش مذکور را با کمک یک مخزن پر از آب، یک دوربین و یک کامپیوتر که در بالای مجموعه ای از چرخ ها تعبیه شده بود، انجام دادند.
در آزمایشات، محققان با کمک دوربین و کامپیوتر تعبیه شده توانستند موقعیت ماهی را در زمان حال تشخیص دهند و موتورهای وسیله مذکور را برای حرکت وسیله در همان جهت فعال کنند.
۶ ماهی قرمز با موفقیت جهت استفاده از این وسیله عجیب آموزش دیدند و توانستند راه خویش را در اتاق کوچک به سمت جایزه که غذایشان بود، بیابند.
به قول محققان، نتایج نشان داده است که ماهی ها می توانند مهارت های ناوبری خویش را با یک محیط زمینی کاملا متفاوت هم تنظیم کنند.
محققان این مطالعه قصد داشتند دریابند اگر یک موجود را از محیط اصلی خود جدا کنند و آنرا در یک محیط متفاوتی قرار دهند و برخی وظایف را هم برای او تعیین کنند، چه اتفاقی رخ خواهد داد.
آنها در آزمایشات خود از ۶ ماهی قرمز استفاده کردند و آنها را در یک مخزن آب و در وسط میدان آزمایش قرار دادند. محققان ادعا کردند که ماهی می تواند بر چالش "دستکاری محیطی" غلبه کند. یافته ها نشان داده است که اگر آنها به نحوی شرایط خویش را به منظور زندگی خارج از آب وفق دهند، می توانند راه خویش را به سمت غذا بیابند تا شرایط بقای خویش را فراهم نمایند. البته ناگفته نماند که ماهی ها به صورت کلی و به صورت طبیعی برای کاوش در محیط های خشکی تکامل نیافته اند.منبع:

1400/10/16
23:39:41
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی