وزیر ارشاد:

تسهیلات کم بهره به اصحاب فرهنگ و هنر تعلق می گیرد

تسهیلات کم بهره به اصحاب فرهنگ و هنر تعلق می گیرد به گزارش بازار مقاله ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با عنایت به حمایت های رئیس جمهوری و در چارچوب بسته حمایتی و اعتباری منظور شده، تسهیلات با بهره ۲ و چهار درصد به اعضای صندوق هنر، فرهنگ و رسانه پرداخت خواهد شد.


محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه شب در حاشیه آیین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد اضافه کرد: عملیات اجرایی این طرح بزودی شروع شده و این تسهیلات در اختیار فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه قرار خواهد گرفت.
وی افزود: عضوگیری صندوق هم برای کسانی که تابحال عضو نبوده اند از ماه آینده آغاز خواهد شد که در این فرآیند اعضای صندوق هنر، فرهنگ و رسانه با هم دیده شده اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انجام کارهای فرهنگی توسط نهادهای دولتی هم اظهار داشت: بودجه بسیار زیادی در بخش های مختلف دولتی با عنوان فعالیت فرهنگی هزینه می شود که مقرر شده است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز ثقل فعالیتهای فرهنگی دولتی باشد.
اسماعیلی اظهار داشت: هم اینک اعتبار اندکی در اختیار این وزارت خانه است و در مقابل عهده دار کار فرهنگی و هنری در حوزه گسترده ای هستیم. از سویی مجموعه های دولتی، با سیاستهای متفرقه کار فرهنگی می کنند که قرار شده است برای مدیریت بودجه و در جهت سیاست گذاری دولت، کارها به صورت متمرکز و با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد که این کار برای سال آینده عملیاتی خواهد شد.
مدیرعامل ایرنا تا دو سه روز آینده مشخص می شود
وی در مورد تعیین مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) اظهار داشت: آقای کاوه اشتهاردی (گزینه اصلی مدیرعاملی ایرنا) با عنایت به مسوولیتی که از سوی معاون اول رئیس جمهوری به وی محول شد، نتوانست در این سمت حضور یابد و فرد دیگری طی دو سه روز آینده برای مدیرعاملی ایرنا تعیین و معرفی خواهد شد.
آیین پایانی پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی که فراخوان آن تیرماه سال گذشته انتشار یافته بود، قرار بود بهمن ماه سال قبل برگزار گردد که به دلیل شرایط کرونایی این امکان میسر نشد و این جشنواره امشب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار خراسان رضوی با معرفی آثار و نفرات برتر در تالار شهر مشهد به انجام رسید.منبع:

1400/07/02
12:58:25
5.0 / 5
226
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی