معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس عنوان كرد

افزایش امید، نشاط و سرمایه اجتماعی، مهم ترین مطالبه دانشگاهیان از رئیس جمهور آینده

افزایش امید، نشاط و سرمایه اجتماعی، مهم ترین مطالبه دانشگاهیان از رئیس جمهور آینده به گزارش بازار مقاله معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص وظایف دولت آتی در مقابل دانشگاهیان اظهار داشت: دولت آینده به میزانی که بتواند در  بسیج منابع و امکانات موفق شود، خواهد توانست خیلی از مشکلات را حل و فصل کند. دولت آینده از سویی باید اعتماد جوانان و نسل دانشگاهی را جلب نماید و  از طرفی باید برای ساماندهی مداوم و عرضه خدمات فرهنگی و اجتماعی به گروه های مختلف جامعه اقدام مناسب کند. در این چارچوب به نظر می آید افزایش امید و نشاط و سرمایه اجتماعی در کشور، مهم ترین مطالبه و انتظار دانشگاهیان از رئیس جمهوری آتی باشد.


دکتر مسعود رضایی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با تشکل های دانشجویی اظهار نمود: تشکل های اسلامی سیاسی در دانشگاه تربیت مدرس بعنوان دانشگاه تحصیلات تکمیلی بیشتر روی بررسی عالمانه مشکلات کشور و چگونگی یافتن چاره برای آنها متمرکز هستند.
وی افزود: سیاست و سفارش کلی دانشگاه تربیت مدرس به تشکل ها در این دانشگاه، همواره پرهیز از نگاه جناحی و سیاسی و پیگیری دانشگاهی مسائل و کشف چاره برای مشکلات حکمرانی در کشور بوده است.
دکتر رضایی در زمینه برنامه تشکل های دانشگاه تربیت مدرس برای انتخابات پیش رو اضافه کرد: برنامه های انتخاباتی تشکل ها عموما روی بررسی برنامه های نامزدهای انتخاباتی متمرکز است که البته به نظر می آید شرایط موجود کشور به واسطه کرونا و نبودن دانشجویان در دانشگاه مانع از انجام برنامه هایی باکیفیت گذشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نحوه ترغیب جامعه و دانشگاهیان برای حضور در انتخابات ابعاد گوناگونی دارد، تصریح کرد: در هر حال نسل جدید دانشگاهی دارای نگرش های خاص خود است. دانشگاهیان در صورتیکه احساس کنند، نماینده یا نمایندگانی می توانند منافع آنان را آنگونه که باید پیگیری کنند به سمت آنها متمایل می شوند و در صورتیکه از سلایق این نسل در میان نامزدها احساس نکنند، مطابق با تحلیل خود رفتار خواهند کرد.
معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در انتها تصریح کرد: جامعه دانشگاهی، جامعه ای متکثر اما در عین حال دارای یک منطق محاسبه گر است. بر این اساس بخش قابل توجهی از رای دهندگان دانشگاهی فقط برنامه ها و تیم های حرفه ای نامزدها را رصد می کنند. بر این اساس، اگر جامعه دانشگاهی، رئیس جمهوری آتی را کاتالیزور تحقق آرمان های دانشگاهی خود ارزیابی کنند پشتیبانی قاطعی عرضه خواهند داد و در غیر این صورت امکان دارد استقبال آنان آنگونه که انتظار می رود، نباشد.
منبع:

1400/03/14
12:54:02
5.0 / 5
576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی