از سوی شهرداری و دانشگاه آزاد همدان؛

تفاهمنامه انتقال موزه آمادای به مجتمع عین القضات همدانی منعقد شد

تفاهمنامه انتقال موزه آمادای به مجتمع عین القضات همدانی منعقد شد به گزارش بازار مقاله ایرنا- شهردار همدان اظهار داشت که تفاهمنامه انتقال موزه آمادای از دانشگاه آزاد اسلامی به مجتمع عین القضات همدانی به امضا رسید.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، "عباس صوفی" روز چهارشنبه در مراسم امضای این تفاهمنامه عنوان کرد: تفاهمنامه همکاری در جهت انتقال و راه اندازی موزه آمادای در یادمان فرهنگی عین القضات همدانی به مدت ۱۰ سال منعقد شده که قابلیت تمدید برای سالهای بیشتر با شرایط جدید را هم دارد.
وی افزود: در مفاد این تفاهمنامه آماده سازی و مهیا کردن محل انتقال موزه یادمان عین القضات همدانی و بسترسازی مناسب با عنایت به طرح تهیه شده توسط کارگروه اجرایی، تأمین امنیت و نگهداری اشیا موزه، انتقال قسمت مردم شناسی و تاریخ طبیعی به مجموعه فرهنگی، آموزشی و گردشگری عین القضات، جابجایی، حمل و استقرار اشیاء یادمان در فاز اول موزه مردم شناسی و در فاز دوم موزه تاریخ طبیعی بر مبنای نظر کارگروه اجرایی و سایر موضوعات مطرح گردیده است.
صوفی با اشاره به اینکه مسئولیت هدایت، کنترل و نظارت این موزه خیلی سخت است، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های سایر سازمان های در رابطه با حوزه فرهنگی و گردشگری شهر در چارچوب امضای تفاهمنامه های همکاری در جهت توسعه اهداف گردشگری و معرفی ظرفیت های بی نظیر همدان به شهروندان و گردشگران و همینطور پر کردن اوقات فراغت مردم بسیار موثر است که خوشبختانه شاهد همکاری این دستگاه ها با مدیریت شهری همدان در جهت تحقق اهداف موردنظر هستیم.
شهردار همدان عنوان کرد: سال قبل و در جهت توسعه گردشگری موفق شدیم در مورد راه اندازی یک مسیر گردشگری خوب با یونسکو به تفاهم برسیم که این مورد در دوران پسا کرونا برای معرفی در منطقه و جهان به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
صوفی اضافه کرد: سه استان همدان، سنندج و کرمانشاه با محوریت همدان بعنوان دروازه ورودی این مسیر گردشگری در غرب کشور تعریف شده که یونسکو در این خصوص مشارکت خواهد داشت و یکی از زیرساخت های مهم این مسیر وجود موزه است که باید در این عرصه بیشتر از قبل کار نماییم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان هم در این مراسم اظهار داشت: شهرداری یک نهاد خدمت رسان با مشغله بسیار زیاد است که خوشبختانه شاهد توجه به مبحث گردشگری و راه اندازی موزه در این نهاد عمومی هستیم که در معرفی همدان و جذب توریست داخلی و خارجی حایز اهمیت است.
مرتضی قائمی با تقدیر از توجه مدیریت شهری همدان به این حوزه تصریح کرد: موزه آمادای در دو بخش مردم شناسی و طبیعت بسیار غنی است که قابلیت توسعه دارد و دانشگاه آزاد اسلامی استان با عنایت به مأموریت ذاتی خود در جهت توسعه و گسترش مباحث و موضوعات فرهنگی همراهی و همکاری لازم را با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان خواهد داشت.
"اَمَدانه، آمادانه یا آمادای نام قدیم شهر همدان است."
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، موزه آمادای نخستین موزه مردم شناسی و دومین موزه تاریخ طبیعی استاان همدان است. در موزه «آمادی» کلکسیونی از فسیل ها و سنگ های قیمتی وزینتی موجود در کشور جمع آوری و نگهداری می شود.منبع:

1400/03/12
23:00:27
5.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی