دبیر جشنواره دانشجویی نهال خبر داد

افزایش مخاطبان جشنواره دانشجویی نهال در پی برگزاری آنلاین

افزایش مخاطبان جشنواره دانشجویی نهال در پی برگزاری آنلاین به گزارش بازار مقاله دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال اظهار داشت: تعداد 60 هزار بازدید از آثار جشنواره در 5 روز به طور آنلاین، برای فیلم سازان دانشجو بسیار دلگرم کننده است.


عماد حسینی دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: هفدهمین جشنواره قرار بود در خرداد ماه ۹۹ اجرا شود اما به سبب شرایط پاندومی کرونا و وضعیت نامطلوب ناشی از این بیماری در کشور مجبور به تعویق زمان برگزاری آن شدیم. سرانجام با ادامه وضع موجود تصمیم بر آن شد هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال را در خردادماه جاری بصورت مجازی روی پلت فرم آنلاین از ۵ تا ۱۲ خرداد برگزار نماییم.
وی ادامه داد: هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال امسال میزبان ۴۶۴ اثر در بخش ملی و نزدیک به ۵۰۰ اثر در بخش بین الملل از ۶۵ کشور دنیا بود و از این تعداد هیات انتخاب جشنواره (دکتر علیرضا گلپایگانی، رضا فهیمی، مهدی آزادی، عماد خدابخش، آزاده موسوی)، تعداد ۹۵ اثر را در بخش ملی و در بخش بین الملل هم تعداد ۲۲ اثر را واجد شرایط حضور در جشنواره دانستند.
حسینی به تعداد آثار به تفکیک بخش های مختلف در هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال پرداخت و بیان کرد: امسال ۳۸ اثر در بخش داستانی، ۲۱ عنوان فیلم در بخش غیر رقابتی یا تماشایی جشنواره، ۲۱ فیلم در بخش بین الملل، ۹ فیلم در بخش مستند، ۹ فیلم در بخش انیمیشن، ۵ فیلم در بخش تجربی و ۱۲ فیلم در بخش فیلم سال اول در این جشنواره حضور دارند.
دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال اظهار داشت: جشنواره به روال سالهای قبل در بخش های فیلم کوتاه، عکس، پوستر و فیلم نامه ساخته نشده درحال برگزاری است و در بخش عکس و پوستر، گالری پوستر جشنواره که شامل ۱۷ عنوان پوستر مربوط به ۱۷ فیلم کوتاه است، بصورت مجازی در آدرس nahal17gallery.ir برای نمایش در دسترس عموم قرار دارد.
وی درباب بخش فیلمنامه اشاره کرد: یک اتفاق مثبتی دربخش فبلمنامه نوشته نشده در این بخش جریان دارد، این است که جشنواره یک حمایت ساخت از فیلم نامه های ساخته نشده انجام می دهد و در این راستای هماهنگی هایی با تهیه کنندگان صورت گرفته تا از این دانشجویان حمایت کنند.
ایشان سپس بیان کرد: محمد رضا گوهری، فرهاد توحیدی، احسان عبدی پور و امیر رضا نوری پرتو دربخش فیلمنامه نوشته نشده نهال نقش داوری را ایفا می کنند.
حسینی به تفاوت برگزاری هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال در قیاس آن با دوره های قبل پرداخت و اظهار داشت: هر چند به سبب برگزاری این جشنواره در فضای مجازی از حضور دانشجویان و هنر دوستان در یک اتمسفر و فضای صمیمی و آشنایی ها دوستان در پیشبرد اهداف و تعامل با یکدیگر محروم شدیم؛ اما از طرفی شاهد اتفاقات مثبتی همچون افزایش تعداد بازدید کننده از سراسر کشور ( تعداد ۶۰ هزار بازدید کننده در ۵ روز تا کنون از ۴ فیلم در روز) از جشنواره در فضای مجازی هستیم و این آمار بسیار دلگرم کننده و ایجادکننده انگیزه برای فیلم سازان دانشجو است.
دبیر هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال بیان کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور تعداد اندکی در فضای باز با رعایت پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و هم بصورت لایو در فضای مجازی در وب سایت Vodio.ir و در آپارات در روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه جاری راس ساعت ۱۶: ۰۰ انجام می شود. علاوه بر اهدا تندیس اسامی برندگان اعلام و در کنار آن بزرگداشت استاد محمد رضا اصلانی یکی از بزرگان سینمای کشور، به رسم هر سال توسط تیم پژوهش نهال برگزار می گردد و این مستند به مدت یک هفته هم بعد از برگزاری اختتامیه جشنواره روی وب سایت Vodio.ir قرار دارد.
حسینی افزود: امیدوارم مخاطبین هفدهمین دوره جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال و علاقمندان به دیدن فیلم کوتاه دانشجویی همانند دوره های گذشته همراهی خودرا ادامه دهند.
او در آخر درباب همکاری و همراهی مسئولین از این جشنواره اشاره کرد: متولیان فرهنگی باید دایره همکاری خود با این جشنواره را با دغدغه مندی بیش از پیش گشترش دهند؛ برای اینکه این یک جشنواره دانشجویی است و طبیعی است در راه و پروسه اماده سازی با فراز و فرودهایی خصوصاً در بخش مسائل مالی و بودجه مواجه باشد. اگر هم تا به امروز نهال توانسته به بلوغ و شکوفایی برسد، به این علت است که دانشجویان و برخی از مسئولین فرهنگی با جدیت و دغدغه مندی این جشنواره را پشتیبانی کرده و به ارتقای سطح کیفی آن توجه می کنند.




منبع:

1400/03/12
12:13:04
5.0 / 5
500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی