آزمون قرآن و عترت برای كارمندان دولت

آزمون قرآن و عترت برای كارمندان دولت به گزارش بازار مقاله یک مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص ۲۸ ساعت آموزش ضمن خدمت برای قبول شدگان کارکنان این وزارتخانه در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت اطلاع داد و اظهار داشت: در این حوزه در صدد مکاتبه با سایر دستگاههای اجرایی برای کارکنان دولت هستیم.به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید فخرالدین اسماعیلی روز دوشنبه اظهار داشت: به منظور بهره مندی کارکنان (رسمی، پیمانی و قراردادمعین) از مزایای نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، با همکاری دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۸ ساعت آموزش ضمن خدمت برای قبول شدگان در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در نظر گرفته شد.

وی همینطور از انجام مکاتبات مربوطه با مرکز نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد و اضافه کرد: بعد از گفت و گوی اولیه، مکاتباتی با دفتر قرآن و عترت و نماز و همینطور مرکز نیروی انسانی و تشکیلات اداری وزارت آموزش و پرورش داشتیم که برای فرهنگیانی که تمایل به شرکت در آزمون دارند و حد نصاب قبولی را کسب کنند، دوره ضمن خدمت و تقدیرنامه در نظر گرفته شود.

اسماعیلی ضمن اشاره به این که آموزش های قرآنی کارکنان دولت از مأموریت های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اظهار داشت: علاقه مندان می توانند تا ۱۵ بهمن ماه با رفتن به پایگاه اینترنتی در این آزمون ثبت نام نمایند.

ثبت نام آزمون سال جاری در ۱۴ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره، بخش معارف خاندان (ع) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج­ البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومین و حفظ قرآن کریم در رشته های حفظ و مفاهیم جزء۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم می باشد.
زمان برگزاری آزمون، نیمه اول اسفند ماه اعلام شده است. هزینه ثبت نام در این دوره ۵۰ هزار ریال است و نسبت به سال قبل حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.
ثبت نام برای نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت محدودیت سنی ندارد و هر داوطلب می تواند در تمامی رشته ها به غیر از گروه حفظ که تنها اجازه حضور در یک رشته خواهد داشت، ثبت نام کند.

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در بهمن سال قبل در ۳۵۰ شهر و شهرستان و در بیشتر از ۴۷۰ حوزه در چهار گروه ترجمه و مفاهیم، معارف خاندان (ع)، حفظ قرآن، سبک زندگی و سیره معصومان و در ۱۶ رشته برگزار شد که ۱۰ رشته به حفظ قرآن اختصاص داشت و ۷۵ درصد داوطلبان را علاقه مندان به حفظ قرآن تشکیل می داد.منبع:

1399/10/29
11:01:03
0.0 / 5
1443
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی