حداد عادل:

دلال عباس سرمایه جهان اسلام است

دلال عباس سرمایه جهان اسلام است به گزارش بازار مقاله مدیرعامل بنیاد دایرةالمعارف اسلامی در وبینار تجلیل از دلال عباس، دانشمند اهل لبنان در چارچوب نشست «ایران فراسوی مرزها»، این اندیشمند جهان اسلام را زنی خواند که سرمایه جهان اسلام است.غلامعلی حدادعادل، مدیرعامل بنیاد دایرةالمعارف اسلامی در وبینار آشنایی و تجلیل از دلال عباس با تشکر از برگزارکنندگان این برنامه اظهار نمود: طی سالهای طولانی که افتخار آشنایی و همکاری با خانم دکتر عباس را داشتم، ایشان را شخصیتی دانشمند، باایمان، بااراده، محترم، متین و صبور یافته ام.

حداد عادل با تاکید بر این که این بانو را صاحب فکر اجتماعی و سیاسی پیشرفته و صاحب بینش در مسائل اجتماعی و سیاسی می داند، اضافه کرد: یکی از میدان های گسترده همکاری خانم دکتر دلال عباس با ایران، همکاری ایشان با بنیاد دایرة المعارف اسلامی است که کتاب «دانشنامه جهان اسلام» را منتشر می کند.

نقش پررنگ دکتر عباس در انتشار دانشنامه جهان اسلام

حدادعادل ضمن اشاره به این که «دانشنامه جهان اسلام» تابحال به زبان فارسی در ۲۸ جلد انتشار یافته و ۱۲ جلد از این مجموعه به زبان عربی در لبنان ترجمه و چاپ شده است، توضیح داد: بنده باید به جِد عرض کنم که اگر شخصیت و وجود سرکار خانم دکتر دلال عباس در لبنان نبود این کار صورت نمی گرفت.

مدیر دایرةالمعارف اسلامی اضافه کرد: سرکار خانم دکتر دلال عباس از روز اول ترجمه این دانشنامه به زبان عربی، در لبنان مشاور ما بوده اند و علاوه بر این که بر مجموعه مترجم ها ریاست کرده و عده قابل توجهی مترجم را هم به ما معرفی کرده اند، خودشان ویراستار زبانی و ادبی کار بوده و شخصاً بر ترجمه دانشنامه اشراف داشته اند.دکتر دلال عباس سرمایه ای برای لبنان، ایران، عالم عرب و جهان اسلام

حدادعادل خطاب به مخاطبان لبنانی این وبینار اظهار داشت: اگر دوستان لبنانی می خواهند از سهم ایشان در ترجمه دانشنامه به زبان عربی آگاه شوند، بدانند که بیشتر از هزار مقاله از ۳۲۰۰ مقاله منتشرشده در جلد اول تا دوازدهم را خانم دکتر دلال عباس به عربی ترجمه کرده اند؛ همینطور ایشان هم اکنون مشاور مدیر ترجمه عربی بنیاد دایرةالمعارف اسلامی هستند و از راهنمایی های ایشان استفاده می نماییم.

به گزارش بازار مقاله به نقل از بنیاد دایرةالمعارف اسلامی، وی با تقدیر و تشکر از «نقش بی بدیل و کمک ذی قیمت» دلال عباس در ترجمه دانشنامه به زبان عربی بیان نمود: بنده افتخار می کنم که ایشان از خود بنده هم یک کتاب را به زبان عربی ترجمه کرده اند و امیدوارم با مساعدت آقای دکتر خامه یار زودتر چاپ شود.

حدادعادل اظهار داشت: من فراموش نمی کنم که در مسافرت به لبنان، در منزل سرکار خانم دکتر عباس میهمان شدم و خانواده محترم و کریم ایشان را هم زیارت کرده ام.

مدیرعامل بنیاد دایرةالمعارف اسلامی در انتها ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر برای دلال عباس، بیان نمود: ایشان یک سرمایه برای لبنان، ایران، عالم عرب و جهان اسلام هستند که از دانش خود در زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات عرب به بهترین وجه برای ایجاد وحدت اسلامی استفاده می نمایند.

دومین نشست مجازی پروژه «ایران فراسوی مرزها» به منظور آشنایی و تجلیل از دلال عباس با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، بنیاد دایرة المعارف اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در لبنان برگزار شد.


1399/10/28
17:36:54
0.0 / 5
1567
تگهای خبر: پژوهش , چاپ , دانشمند , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی