چرای دام در عرصه مجموعه جهانی تخت جمشید تكذیب شد

چرای دام در عرصه مجموعه جهانی تخت جمشید تكذیب شد بازار مقاله: ایرنا- مسئول روابط عمومی و ارتباطات پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و میراث فرهنگی شهرستان مرودشت، محتوای کلیپ انتشار یافته در فضای مجازی را که در آن به چرای دام در عرصه مجموعه جهانی تخت جمشید اشاره می شود، تکذیب نمود.


سعید زحمت کشان دوشنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: آثار مجموعه جهانی تخت جمشید در عرصه و حتی تا شعاعی شایان توجه از آن که مجموعه برزن، پردیس و قسمتی از محور ورودی را شامل می شود، توسط میراث بانان یگان حفاظت، نگهداری و حفاظت می شود و قوانین سختگیرانه ای در این زمینه وجود دارد.
وی با قدردانی از ارسال گزارش های مردمی و جوامع محلی باهدف حفاظت بهتر از آثار میراث فرهنگی، ابراز کرد: در فیلم منتشرشده در فضای مجازی کاملا مشخص است که تردد دام های عشایر و روستاییان خارج از عرصه و حریم مجموعه جهانی تخت جمشید و در دامنه کوه مهر یا رحمت صورت گرفته است.
مسئول روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید اضافه کرد: در دهه های گذشته تا به امروز این مسیر چراگاه و همین طور محل تردد دام عشایر و روستاهای اطراف بوده است.
زحمت کشان با اشاره به اینکه تعامل با جوامع روستایی و جوامع محلی و استفاده از ظرفیت های آنان از سیاست های مشخص و لازم مجموعه میراث فرهنگی و میراث جهانی شمرده می شود، اظهار نمود: این تدبیر در دستورالعمل صریح سازمان جهانی یونسکو نیز اشاره و تاکید گردیده است.
یادمان تاریخی تخت جمشید که متعلق به دوره هخامنشیان است یکی از آثار ثبت شده استان فارس در لیست آثار جهانی است که در سال ۱۹۷۹ میلادی با شماره ۱۱۴ در سازمان جهانی علمی، فرهنگی ملل متحد (یونسکو) ثبت گردید.
سلسله هخامنشیان از سال ۳۳۰ تا ۵۵۰ قبل از میلاد حکومت کردند.
مجموعه جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله ۵۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.منبع:

1399/10/08
13:57:43
5.0 / 5
1574
تگهای خبر: علم , فضا , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی