یادداشت اختصاصی استادیار گروه فرهنگ و زبان های باستانی و ایران شناسی دانشگاه تهران

ژاله آموزگار قله تاریخ ترجمه و تفسیر متن های پهلوی و پازند

ژاله آموزگار قله تاریخ ترجمه و تفسیر متن های پهلوی و پازند به گزارش بازار مقاله امروز، هشتادویكمین زادروزِ «ژاله آموزگار»، استاد پیشكسوت فرهنگ و زبان های باستانی است، «علی شهیدی» استادیار گروه فرهنگ و زبان های باستانی دانشگاه تهران در كوتاه نوشتی اختصاصی برای ایرنا، او را از قله های تاریخ ترجمه و تفسیر متن های پهلوی و پازند در سطح جهانی توصیف كرده است.


علی شهیدی استادیار گروه فرهنگ و زبان های باستانی و ایران شناسی دانشگاه تهران، در کوتاه نوشتی اختصاصی برای ایرنا، درباره ژاله آموزگار استاد پیشکسوت فرهنگ و زبان های باستانی نوشته است:
ترجمه درست و دقیق و عالمانه و شیوای متن های دشوار پهلوی و پازند کار هر استادی نیست و بی شک ژاله آموزگار از قله های تاریخ ترجمه و تفسیر متن های پهلوی و پازند در سطح جهانی است. تفسیرها و نگاه نو و متفاوت او به فرهنگ و اساطیر باستانی ایران را هم باید بدان افزود. اما راز ماندگاری نام وی در این است که افزون بر علم، در اخلاق، ادب، آداب دانی، مردم داری و تواضع نسبت به استادان و همکاران و دانشجویان و اقوام و خویشان و همسایگان هم سرآمد است. در تاریخ جهان کم اند انسان هایی که تولدشان برای همگان مبارک است. ژاله آموزگار یکی از آن هاست. تولدش مبارک باد.
علی شهیدی


منبع:

1399/09/13
12:35:40
5.0 / 5
1183
تگهای خبر: استاد , دانشجو , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی