تسكین دردهای مزمن با سم رطیل

تسكین دردهای مزمن با سم رطیل بازار مقاله: بااینكه گزش رطیل می تواند دردناك و مرگبار باشد، اما زهر این حشره برای تولید داروهای تسكین دهنده دردهای مزمن قابل استفاده می باشد.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، بررسی های پژوهشگران نشان میدهد بعد از ورود سم رطیل به درون بدن طعمه های این حشره انتقال سیگنال های الکتریکی در درون بدن این حشرات متوقف می شود. بدین سبب می توان داروهایی بر اساس این سم تولید کرد که پروسه انتقال حس درد را بوسیله شبکه عصبی بدن متوقف کنند.
با توجه به اینکه ایجاد دردهای مزمن در بدن همچون عوارض جانبی خیلی از بیماریها به حساب می آید تولید دارو برای مقابله با این مشکل می تواند به کمک میلیون ها بیمار درسراسر جهان بیاید.
پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می گویند سم رطیل برخی سنسورهای کوچک زیستی که بر روی بدنه سلول های بدن وجود داشته و جریان الکتریکی شبکه عصبی بدن را برقرار می کنند، از کار می اندازد. این حسگرها که به سنسورهای ولتاژ شهرت دارند، معمولاً سیگنال هایی ارسال می کنند که شبکه عصبی بدن و حرکت عضلات را مدیریت می کنند. اما سم رطیل سنسورهای مورد اشاره را قفل کرده و آنها را غیرفعال می کند.
مزیت مهم سم رطیل برای تولید داروی ضددرد تأثیرگذاری سریع آنست. این در شرایطی است که سایر داروهای مورد استفاده بدین منظور چنین تأثیر سریعی ندارند.
محققان امیدوارند طی چند ماه آتی در مورد ساختار مولکولی داروی جدید ضد درد به جمع بندی برسند.


منبع:

1399/09/07
13:44:08
5.0 / 5
1448
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , سلول , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی