كشف كهكشانی كه ۱۰میلیارد سال قبل در كهكشان راه شیری ادغام شد

كشف كهكشانی كه ۱۰میلیارد سال قبل در كهكشان راه شیری ادغام شد به گزارش بازار مقاله تعدادی از پژوهشگران انگلیسی موفق به شناسایی كهكشانی در درون كهكشان راه شیری شده اند كه ده میلیارد سال قبل با آن برخورد و در این كهكشان ادغام شده است.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، پژوهشگران با استفاده از داده های به دست آمده از رصدهای متناوب و تلسکوپ های فوق پیشرفته در نقاط مختلف جهان به این نتیجه رسیده اند که کهکشان ماقبل تاریخ هراکلس بیشتر از ده میلیارد سال قبل پس از برخورد با کهکشان راه شیری به صورت کامل در آن ادغام شده و در عمل از بین رفته است.
اجماع ستاره شناسان تاکنون دال بر آن بوده که کهکشان راه شیری کهکشانی معمولی است که تحرک قابل توجهی در آن مشاهده نمی گردد و فعالیت آن در مقایسه با ۱۸۰ میلیارد کهکشان دیگر جهان چندان چشم گیر نیست. اما کشف کهکشان فسیل شده هراکلس نشان داده است که تصورات قبلی در مورد کهکشان راه شیری صحیح نبوده و این کهکشان حداقل در ایام اولیه شکل گیری شرایط حاد و ملتهبی داشته است.
تا به حال چندصد ستاره موجود در این کهکشان ماقبل تاریخ هم شناسایی شده اند، اما برای کشف مواد تشکیل دهنده این ستاره ها و هم نحوه قرارگیری و چینش ستاره های مورد اشاره هنوز باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد. برآوردهای اولیه نشان داده است چگالی هراکلوس تنها یک سوم چگالی کهکشان راه شیری است.


منبع:

1399/09/06
16:46:26
5.0 / 5
1414
تگهای خبر: پژوهش , كشف , محقق , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی